آژیر بره ها در خیابان های نیویورک

آژیر بره ها در خیابان های نیویورک

اگر می خواین اسباب بازی های نرم و نوازشی رو با ناراحتی و نگرانی ترکیب کنید، بهتره این کار را به عهده ی Banksy بگذارین. در یازدهمین نمایش اون در خیابان های نیویورک با عنوان ” بیرون، بهتر از تو” این هنرمند انگلیسی، باز از یک کامیون تحویل بار استفاده می کنه، اما این بار خبری از باغ های دلربا و آبشار نیست. این بار یک کامیون حمل مخصوص کشتارگاه، ۶۰ عروسک پارچه ای از حیوانات – گاو، مرغ، خوک، بره- را در حالی جا به جا می کنه که از میان تخته های چوبی کامیون سر خودشون رو تکون می دن. اما این فقط یک اجرای بصریه. همینطور می شه صدای جیغ حیوانات رو از کامیون حمل مخصوص ” مزرعه ی گوشت تازه ” شنید.
از این کامیون پیام راهنمای Banksy پخش میشه با این مضمون که: ” این بخشی از یک اثر مجسمه سازی است و من می دونم شما به چی فکر میکنید، آیا این کمی دقیق و ماهرانه نیست؟” با این کار Banksy تلاش داره تا به نوعی نظر خود در مورد ظلم موجود در صنعت غذا رو بیان کنه. یا شاید این پیامیه مبهم و متظاهرانه درباره ی معصومیت از دست رفته ی کودکی.
این پیام راهنما ادامه می ده: ” این کامیون حاوی ۶۰ اسباب بازی پارچه ای نرم هستش که در مسیر مرگ سریع حرکت می کنن. اما برای برگرداندن اونها به زندگی به چهار عروسک گردان خیمه شب بازی حرفه ای نیاز هست که به یک صندلی تک نفره بسته شدن ، لباس هاشون سر تا پا از جنس لیکرا است و با هر دست و پای خود یک سری از اهرم ها می کشن و در کل روز فقط یک بار فرصت استفاده از دستشویی رو دارن- این ثابت میکنه که تنها موجودات با احساسی که احترام و ارزشی کمتر از دام های کشتارگاه دارن هنرمندان لال بازی هستن. “

آژیر بره ها در خیابان های نیویورک آژیر بره ها در خیابان های نیویورک آژیر بره ها در خیابان های نیویورک

نوشته آژیر بره ها در خیابان های نیویورک اولین بار در پان آرت پدیدار شد.

پان آرت

نظرات بسته شده است.