افزایش تلفات ترافیکی در ماه‌های آبان تا دی

به گزارش ایران اسلامی، سردار تقی مهری در سیزدهمین همایش سراسری روسای پلیس راهور ناجا اظهار کرد: هدف از برگزاری همایش ارزیابی عملکرد سال جاری است چراکه حمل و نقل و ترافیک و تلفات جاده‌ای یکی از مسایل مهم کشور است. رئیس پلیس راهور ناجا گفت: هم اکنون بیش از ۲۱ میلیون خودرو در کشور در حال تردد هستند و در ۱۱ ماه امسال نیز یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو جدید شماره گذاری شد.

 

همچنین در سراسر کشور ۱۱.۵ میلیون موتورسیکلت در حال تردد هستند امسال نیز بیش از ۸۰ هزار موتور انژکتور شماره گذاری شد تا امروز حدود ۴۰ میلیون گواهینامه صادر شده و امسال هم بیش از ۲ میلیون گواهینامه جدید صادر شد. بیش از ۷۰ درصد جان باختگان ترافیکی در حوادث جاده‌ها و مابقی در سوانح شهری جان خود را از دست دادند.

 

مهری با اشاره به افزایش جزئی تلفات ترافیکی در سه ماه آبان، آذر و دی گفت: در سال‌های گذشته شاهد کاهش متوالی تلفات ترافیکی ولی در ماه های ۸،۹ و ۱۰ رشد خفیفی در تلفات ترافیکی و معادل ۴۰ نفر داشتیم. در آستانه تعطیلات نوروز، با برنامه ریزی انجام شده امیدواریم با برقراری نظم و پیشگیری از حوادث شاهد کاهش تلفات نوروزی باشیم. مهری افزود: با ابلاغ فرمانده ناجا بیش از ۵۰۰۰ نیروی کمکی از سایر بخش‌های انتظامی به توان موجود اضافه می‌شود و ۱۲۰۰ دستگاه خودرو نیز در این تعطیلات به ناوگان خودرویی راهور افزوده خواهد شد.

مهری با اشاره به استان‌های برتر در کاهش تلفات ترافیکی گفت: خوزستان، قم و البرز برتر بودند و هرمزگان و زنجان ۴ سال متوالی کاهش تلفات ترافیکی را تجربه کردند.

تسنیم

منبع : جام نیوز


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=8942

ارسال یک پاسخ