اقدام هوشمندانه شفر به نفع استقلالی‌ها تمام می‌شود! 

به گزارش ایران اسلامی، بلافاصله بعد از پایان فصل، برانکو ایوانکوویچ تهران را به مقصد واراژدین ترک کرد و سایر سرمربیان لیگ برتری نیز با تعطیل کردن جلسه‌های تمرینی تیم‌شان، مشغول استراحت شدند. «وینفرد شفر» اما همچنان با جدیت در صحنه دیده می‌شود. او در ورزشگاه آزادی حاضر شد تا مسابقه تیم‌ملی با امیدهای ازبکستان را از نزدیک تماشا کند و کمی بعد با اظهارنظرهای کارلوس کی‌روش درباره دلایل خط خوردن وریا غفوری و سیدحسین حسینی، کاملا در کانون توجه قرار گرفت. سرمربی آلمانی استقلال بعد از چند گفت‌و‌گو، با انتشار یک بیانیه نسبتا صلح آمیز به صحبت‌های سرمربی تیم‌ملی پاسخ داد. گفته می‌شد او به‌دلیل مشکل مالیاتی ممنوع‌الخروج شده اما وینفرد شفر حتی بعد از حل شدن این مشکل نیز تمایلی به ترک ایران نشان نداده است. به‌نظر می‌رسد بی‌میلی او به سپری کردن تعطیلات در آلمان، نتیجه «نگرانی» این مربی برای استقلال است اما ریشه‌های این نگرانی، از کجا سبز شده‌اند؟

 

وینفرد به خوبی می‌داند که سرنوشت استقلال در فصل آینده، به عملکرد باشگاه در پنجره تابستانی نقل‌و‌انتقالات وابسته خواهد بود و احتمالا او در تهران مانده تا شخصا بر روند اجرا شدن ایده‌های نقل‌و‌انتقالاتی‌اش، نظارت کند. تا قبل از اعلام‌شدن فهرست دونفره تیم‌ملی برای جام‌جهانی، حفظ وریا غفوری و سیدحسین حسینی، یک چالش برای استقلال نبود. هر دو ستاره تا حدود زیادی از وضعیت‌شان در باشگاه راضی به‌نظر می‌رسیدند و ترک تیم در میان برنامه‌های‌شان قرار نداشت اما معرکهِ تازه کی‌روش، شفر را با یک مشکل بزرگ روبه‌رو کرد. حالا که مرد آلمانی به‌عنوان مقصر فاصله افتادن بین این دو مهره و جام‌جهانی معرفی شده، شاید عزم حسینی و غفوری برای جدا شدن از استقلال جدی باشد. البته که شفر می‌تواند برای خط دروازه روی رحمتی حساب کند اما نه در تیم او نه حتی در بازار داخلی، هیچ مدافع راستی به آمادگی وریا دیده نمی‌شود. به‌جز حسینی و وریا، مامه تیام، فرشید اسماعیلی و سرور جپاروف نیز پیشنهادهای خوبی دریافت کرده‌اند و حفظ آنها می‌تواند نمایش قدرت و هنر نقل‌و‌انتقالاتی باشگاه باشد. استقلال مدت‌ها برای خرید بازیکنی در حد تیام صبر کرده و حالا که بهترین زمان برای استفاده اوست، جدایی مهاجم سنگالی مرگبارترین ضربه به تیم شفر خواهد بود. یک سال قبل، استقلال منصوریان بعد از یک نیم‌فصل دوم موفقیت‌آمیز به نقل‌و‌انتقالات وارد شد اما سیاست‌های اشتباه باشگاه، همه چیز را خراب کرد تا علیمنصور به سرعت برق و باد برکنار شود. شفر از همه جزئیات آخرین ماه‌های حضور منصوریان در استقلال خبر دارد و به هیچ قیمتی نمی‌خواهد که این سرنوشت برای خود او نیز تکرار شود.

حفظ اسکلت اصلی استقلال، مهم‌ترین ماموریت باشگاه در تابستان خواهد بود. این تیم برای قهرمان شدن در لیگ هجدهم به‌جز حفظ نفرات اصلی، تنها به خرید چند بازیکن خوب برای نیمکت نیاز دارد. دلایل زیادی برای امیدواری به آینده استقلال با وینفرد شفر وجود دارد. او یک تحول بزرگ در باشگاه به‌وجود آورده و نظم و طراوت را به صورت همزمان به باشگاه برگردانده است. انگیزه و گرسنگی او در کنار زمین برای برد در هر مسابقه، با وجود ۶۸سالگی‌اش میخکوب‌کننده به‌نظر می‌رسد. بازیکنان تیم نیز اعتماد زیادی به این مربی و دستیارانش دارند. همه چیز برای موفقیت بزرگ شفر در تهران مهیا به‌نظر می‌رسد اما به شرطی که ستاره‌های محبوب او، تیم آبی‌پوش را ترک نکنند. انتظارها از این مربی نسبت به زمان ورود او به استقلال کاملا متفاوت شده‌اند و حالا فقط قهرمانی لیگ می‌تواند هواداران استقلال را راضی نگه دارد. شفر از حالا، در خط مقدم جنگ حضور دارد. از یک سو برای گرفتن زهر صحبت‌های کی‌روش از پیکر تیمش و از سوی دیگر، برای جلوگیری از خارج شدن غنایم ارزشمند، از ترکیب استقلال.

منبع : جام نیوز


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=33822

ارسال یک پاسخ