الجبیر: در حال بررسی پاسخ به حمله شیمیایی دوما هستیم

به گزارش ایران اسلامی، وزیر خارجه عربستان از فرانسه گفت که ریاض با متحدان خود در حال بررسی پاسخ به حمله شیمیایی اخیر در شهر دوما سوریه هست.

به گزارش شبکه العربیه، «عادل الجبیر» در نشست خبری امروز (سه‌شنبه) خود در پاریس گفت که عاملان حمله شیمیایی در دوما باید محاکمه شوند.

بیشتر بخوانید:

اردوغان: زمان تحویل عفرین را ما تعیین می کنیم

مقابله روسیه با پهپادهای آمریکا در آسمان سوریه

او به توافق هسته‌ای غرب با ایران نیز اشاره کرد و با تکرار ادعاهای قبلی خود گفت که این توافق معیوب بوده و باید اصلاح شود.

رسانه‌های وابسته به مخالفان دولت سوریه یکشنبه شب این هفته مدعی شدند که ارتش این کشور علیه مخالفان در شهر دوما (واقع در غوطه شرقی دمشق) حمله شیمیایی کرده و در این حمله ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

مخالفان دولت سوریه در حالی دمشق را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه خود متهم می‌کنند که وزیر دفاع آمریکا و دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرده‌اند که شواهدی دال بر اینکه این حمله ادعای کار دمشق بوده، ندارند.

وزارت دفاع روسیه پنجشنبه هفته گذشته درباره احتمال اقدام تروریست‌های سعودی جیش الاسلام به استفاده از سلاح شیمیایی در شهر دوما با هدف تحرک غرب و افکار عمومی جهان علیه دمشق هشدار داده بود.

دولت سوریه با رد اتهام‌های مخالفان و حامیان غربی آن‌ها، این اقدام مخالفان را سناریو طراحی شده برای توجیه دخالت نظامی در این کشور دانست و از سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی دعوت کرد برای بررسی ادعاهای مطرح شده علیه دمشق، تیم تحقیقاتی به سوریه اعزام کند.

منبع : فارس


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=18627

ارسال یک پاسخ