انتقاد سازندگان تجهیزات صنعت نفت به وزیر صنعت

به گزارش ایران اسلامی، رضا خیامیان رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با ارسال نامه ای سرگشاده به وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از عدم توجه مسئولان به ظرفیت های ساخت داخل در صنعت نفت، خواستار شنیدن صدای کارآفرینان شد.

متن این نامه بدین شرح است:

اگرچه مطابق مرسوم و زمان واپسین سال فرارسیدن آغاز سال نو و بهار طبیعت را می‎بایست عرض تبریک داشته باشم ، اما باید خزان صنعتگران این حوزه را در واپسین روزهای سال “تولید و اشتغال” به همه مسئولین بویژه جنابعالی بعنوان متولی صنعت اعلام نمایم.

جناب آقای وزیر ؛
در سالی که گذشت توفیق دیدار نمایندگان هفتصد شرکت با جنابعالی علیرغم تلاش‎های زیاد حاصل نشد! اما مکرر از طریق مکاتبه ، مصاحبه، دیدارهای کوتاه در حاشیه مراسم های رسمی و در نهایت آخرین دیدار با معاون محترم امور صنایع به نمایندگی بزرگترین تشکل ملی در صنعت نفت چالش ها و مشکلات شرکت ‎های بحرانی جهت طرح در کارگروه رفع موانع ملی مطرح گردید، متاسفانه مسئولین این کارگروه نیز به سادگی از کنار آن گذشتن و پرونده سال ۹۶ را با تلخی مضاعف مختومه نمودند.

بیشتر بخوانید:

روحانی در آخرین روز سال کجا می‌رود؟

رشد ۴.۴ درصدی اقتصاد ایران در ۹ ماهه امسال

جناب آقای وزیر؛
وضعیت امروز مسئولین و جامعه صنعتگران و کارآفرینان را به نظر این مثل معروف بسیار بهتر از کلمات دیگر بیان می کند:
“پادشاهی در یک شب سرد زمستان از قصر خارج شد. هنگام بازگشت، سرباز پیری را دید که با لباسی اندک در سرما نگهبانی می‌داد. از او پرسید: آیا سردت نیست؟ نگهبان پیر گفت: چرا ای پادشاه، اما لباس گرم ندارم و مجبورم تحمل کنم. پادشاه گفت: من الان داخل قصر می‌روم و می‌گویم یکی از لباس‌های گرم مرا را برایت بیاورند. نگهبان ذوق زده شد و از پادشاه تشکر کرد. پادشاه اما به محض ورود به داخل قصر، وعده‌اش را فراموش کرد. صبح روز بعد جسد سرمازده پیرمرد را در حوالی قصر پیدا کردند، در حالی که در کنارش با خطی ناخوانا نوشته بود…”

“ای پادشاه وعده لباس گرم تو ، مرا از پای در آورد!! “
ای کاش با صنعتگرانی که از جان و مال خود در یک دهه اخیر گذشته و با تمام کم لطفی و بی توجهی مسئولین به سرزمین خود خدمت کرده و همچون سربازی در دوران جنگ لبیک گوی فرماندهی کل قوا بوده و هستند ، در کمال شفافیت و صداقت سخن میگفتد و برای خروج از بحران‎های اقتصادی و اجتماعی از آنها یاری می‎جستید و صدای خرد شدن استخوان آنها از سوی نهادهای نظیر بیمه، مالیات و بانک را می‎شنیدند.

اینجانب بعنوان رییس بزرگترین نهاد غیر دولتی سازندگان تجهیزات صنعت نفت که دیدارهای بسیاری را از صدر تا ذیل مسئولین داشته ام در واپسین روزهای سال ٩۶ به صنعتگران عضو انجمن اعلان میکنم امیدی بر گره گشایی از طرف مسئولین نباشید ، اگر داشته هایمان برای ما مهم است، اگر سرزمین مان برای ما مهم است، اگر جامعه‎مان برای ما مهم است ، باید هرگونه اقدام و عملی که ضامن بقای ما و رهایی از وضعیت موجود هست اقدام کنیم.

منبع : فارس


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=12470

ارسال یک پاسخ