اول یک حساب در لندن باز کنید بعداً پاسخ منتقدان را بدهید

به گزارش ایران اسلامی، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:

حمید بعیدی‌نژاد که پس از برجام، سفیر ایران در انگلیس شد، در اینستاگرام نوشت: رسانه‌های مخالف برجام که با آب و تاب زیادی اخبار مربوط به مشکلات شرکت‌های چند ملیتی برای ادامه کار در شرایط تحریم را تحلیل می‌کنند، فراموش کرده‌اند که تا به حال اصرار می‌ورزیدند که برجام هیچ دستاوردی نداشته است چون بنگاه‌های اقتصادی به دلیل محدودیت‌ها نتوانسته‌اند به ایران بیایند.

وی می‌افزاید: همین رسانه‌ها حالا پیشاپیش این خط سیاسی را دنبال می‌کنند که اروپایی‌ها، چین و روسیه با آنکه چهار عضو دائم شورای امنیت هستند و بلوک‌های اقتصادی قدرتمندی هم را تشکیل می‌دهند، حتی اگر هم اراده تداوم کار با ایران را داشته باشند، مسلوب الاراده و مقهور قدر قدرتی آمریکا هستند و کاری از آنها برنمی‌آید.

درباره این اظهارات باید از آقای بعیدی‌نژاد پرسید: اولاً کدام بنگاه اقتصادی بزرگ یا متوسط خارجی در ۲۸ ماهه پس از برجام، برای سرمایه‌گذاری به ایران آمده است که ایشان پز کار نکرده را می‌دهند؟ فقط یک نمونه (نه بیشتر) را اعلام کنند؟ در عوض با سوء تدبیر دولت و گشودن در واردات، شرکت‌های خارجی توانستند کالاهای مصرفی و لوکس- و بعضاً دارای مشابه داخلی- را بی‌دریغ و مزاحمت به ایران صادر کنند و منابع کمیاب ارزی ایران را بالا بکشند!

ثانیاً شرکت توتال هم که مدعی بود در ایران می‌ماند- و قطعی بود که نمی‌ماند- فقط ظرف چند ماه تلاش کرد اطلاعات سری مخازن نفت و گاز مشترک ما با قطر را به دست بیاورد و اکنون که نیامده می‌رود، بهتر می‌تواند منابع مان در مخازن مشترک با قطر را غارت کند؛ که گفته‌اند چو دزدی با چراغ آید، گزیده‌تر برد کالا.

ثالثاً، این منتقدان نیستند که باید پاسخ بدهند بلکه امثال آقای بعیدی‌نژاد باید پاسخگو باشند چرا توافقی نیم و نامتوازن نوشتند تا امتیازات نقد را یکجا بدهند اما وعده‌های طرف مقابل همیشه نسیه بماند و از جمله شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ خارجی برخلاف وعده‌های دولت، جرأت نکنند پای همکاری با ایران بیایند؟ گویا جای شاکی و متهم عوض شده آقای بعیدی‌نژاد!

رابعاً آقای بعیدی‌نژاد اگر حداقل توانمندی درخود سراغ دارند باید به عنوان سفیر کشورمان در لندن توضیح بدهند که چرا آقای ظریف در جمع وزرای خارجه ۵+۱ به گلایه گفت ۲۰ ماه پس از برجام، ما هنوز هم نمی‌توانیم حتی یک حساب بانکی در انگلیس باز کنیم؟! پس جناب سفیر سرگرم چه کاری بود؟! توئیت زدن و ایسنتاگرام بازی و لندن گردی؟!

و بالاخره اینکه مسلوب الاراده نشان دادن اروپا در آمریکا، نه خط منتقدان، که سنگ بنای راهبرد رئیس دولت یازدهم (روحانی) بود؛ همو که گفت اروپایی‌ها در مقابل کدخدا (آمریکا) آقا اجازه هستند. آقای بعیدی‌نژاد اگر اعتراضی داشت، همان روز باید به روحانی می‌کرد. یا امروز به انگلیس بکند که چرا در مقابل آمریکا آقا اجازه است؟!

منبع :


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=32743

ارسال یک پاسخ