برنامه اجراهای پنجمین روز جشنواره آیینی و سنتی

orginal-entry-image-45193

 

 

ستاد اطلاع‌رسانی هفدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر : نمایش (نبش قبر) به کارگردانی سید علی موسویان در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ و نمایش (کچلو) کاری از عبدالرضا کشاورز در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ در تالار سایه روی صحنه خواهد رفت.

همچنین تماشاخانه سنگلج در دو ساعت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ میزبان نمایش (بیضایی) کاری از سیدمحمد مساوات، تالار هنر در دو ساعت ۱۷ و ۱۹ میزبان نمایش (راز عروسک) کاری از علی شریعت‌زاده، خانه نمایش در دو ساعت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ میزبان نمایش (نقل موسیقایی رستم و اشکبوس) کاری از ساغر خواجه امیری و تالار حافظ ساعت ۱۷:۳۰ و ۲۰ میزبان نمایش (ناسور) کاری از افسانه زمانی خواهند بود.

همچنین امروز یکشنبه هشتم شهریورماه، در تالار محراب نمایش (عروسی خان مظفر) کاری از غلامعلی رضایی ساعت ۱۷ و ۱۹ نمایش (هزار قصه یک‌شب) کاری از د. بختیاری و نمایش

(نقالی ضامن آهو) به کارگردانی زهرا جهانبخش ساعت ۱۶:۳۰ و ۱۸ اجرا می‌شوند.

در بخش خیابانی هفت اثر نمایشی در محوطه مجموعه تئاترشهر و محوطه برج میلاد به اجرا در خواهد آمد.

نمایش (غرقو) به کارگردانی عبدالرضا محمدی نژاد از گناوه ساعت ۱۷، نمایش (آیین جام) به کارگردانی سعید البرز از تربت جام ساعت ۱۷:۳۰، نمایش (تمنای باران) به کارگردانی محمدعلی صادق حسنی از لاهیجان ساعت ۱۸، نمایش «آخیر چرشنبه» کاری از حمید حمیدی از جلفا ساعت ۱۸:۳۰، مجالس شبیه‌خوانی (سوگ سیاوش) به شبیه‌گردانی مهدی دریایی از اراک ساعت ۲۰:۳۰ به اجرا در می‌آیند.

همچنین در محوطه برج میلاد نیز نمایش (آیین جام) کاری از سعید البرز از تربت جام ساعت ۱۱ و نمایش (یاد باد) کاری از م. مظفری و ن. مظفری از سنقر ساعت ۱۱:۳۰ اجرا خواهد شد.

در بخش پاتوق نمایش‌های سنتی کودک مجموعه‌ای از (نقالی، پرده‌خوانی، شبیه‌خوانی، خیمه ‌شب‌بازی) از ساعت ۱۷ تا ۱۹:۳۰ در محوطه مجموعه تئاترشهر اجرا خواهد شد. بخش قهوه‌خانه جشنواره هم تا ۹ شهریورماه هر شب از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳ در محوطه تالار وحدت برپا خواهد بود.

هفدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به ریاست علی نصیریان و دبیری داود فتحعلی‌بیگی تا ۱۰ شهریورماه در تهران برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ