بمب ویرانگر «کاب ۱۵۰۰» برای کوبیدن تروریست‌ها رسید

به گزارش ایران اسلامی، به نقل از پایگاه اینترنتی ‘سوریه پرس’، بدون شک پایان دادن به حضور تروریسم در جبهه جنوب سوریه در مرز این کشور با اردن، با خود ابعاد ژئوسیاسی بزرگی به همراه دارد؛ در واقع پیروزی در این میدان نه تنها کمر تروریست های تکفیری را خواهد شکست، بلکه ائتلاف غربی – عربی – عبری نیز از این شکست بی نصیب نخواهند بود.

در حقیقت گروه های تروریستی از حضور خود در استان درعا هر از چند گاهی در راستای تحقق بخشیدن به اهداف استکبار جهانی سوء استفاده می کنند.

گزارش های رسیده از درعا از رسیدن گردان ها، زره پوش ها، تانک ها، راکت و موشک اندازهای پیشرفته ارتش سوریه حکایت دارد.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با “بمب‌های سنگرشکن KAB-1500 ” مورد استفاده در سوریه

این جنگ افزارها همچون تسلیحات مشاهده شده قبل از نبرد غوطه شرقی از توان انهدام بسیار بالایی برخوردار هستند؛ ارتش سوریه با استفاده از نیروهای زبده و تسلیحات پیشرفته با سرعت چشمگیر که همه را غافلگیر کرد، توانست بر تروریست ها در غوطه شرقی، اردوگاه یرموک و حجر الاسود پیروز شود.

نیروی هوایی روسیه نیز در حال آماده شدن برای استفاده از بمب هدایت شونده ویرانگر ‘کاب ۱۵۰۰’ است که در اصابت قرار دادن اهداف مورد نظر خود از دقت و توان ویرانگری بسیار بالایی برخوردار است.

بکارگیری این بمب در نبرد موسوم به ‘سلمی’ نقش سرنوشت سازی برای از بین بردن مواضع تروریست ها ایفا کرد و ارتش سوریه با کمک آن توانست گروه تروریستی به اصطلاح ‘جیش الفتح’ مورد حمایت ترکیه را شکست دهد.

وزن بمب کاب ۱۵۰۰، یک هزار و ۵۲۵ کیلوگرم و طول آن چهارمتر و ۶۰ سانتی متر است و سرعت سقوط بمب بین ۵۵۰ تا ۱۱۰۰ کیلومتر در ساعت است و از آن برای در هم کوبیدن تاسیسات نظامی و انبارهای مهمات و خطوط راه آهن و مناطق کوهستانی در دوران جنگ استفاده می شود.

منبع : ایرنا


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=33850

ارسال یک پاسخ