بیرانوند دروازه‌بان اول تیم ملی در جام جهانی خواهد بود

سید هادی طباطبایی درباره وضعیت دروازه‌‌بانان تیم ملی و رقابتی که بین آنها برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی برای جام جهانی روسیه وجود دارد, اظهار داشت: فکر می‌کنم وضعیتی که الان وجود دارد مقداری شبیه ۴ سال پیش است که آن موقع هم بعد از جدا شدن مهدی رحمتی, خیلی مشخص نبود چه کسی در جام جهانی در درون دروازه تیم ملی خواهد ایستاد, تا اینکه قبل از بازی‌ مشخص شد علیرضا حقیقی دروازه‌بان اول تیم ملی است.

 

دروازه‌بان اسبق تیم ملی ادامه داد: تا ۶ ماه پیش بیرانوند دروازه‌بان یک تیم ملی بود اما در ماه‌های اخیر تا حدی جایگاهش متزلزل شده است. در این فرصت باقی مانده نه فقط دروازه‌بانان بلکه همه بازیکنان تلاش می‌کنند تا در کنار شرایط فنی و بدنی, خودشان را از لحاظ روحی و روانی هم آماده کنند چون در ارزیابی‌ها, مسائل روحی‌ روانی بسیار مهم است. بازیکنان انگیزه بسیار بالایی دارند و امیدوارم از لحاظ روانی هم به سطح خوبی برسند.

طباطبایی درباره آمادگی دروازه‌بانان دعوت شده به اردوی جدید تیم ملی عنوان کرد: فکر می‌کنم در بین گزینه‌هایی که وجود دارد بیرانوند در نهایت به عنوان دروازه‌بان اول انتخاب می‌شود. درست است جایگاه او مانند قبل محکم نیست اما در فرصتی که تا آغاز مسابقات وجود دارد, اتفاقات مهمی رخ می‌دهد که خیلی تاثیرگذار است. بیرانوند تجربه بالایی در بازی‌های ملی و باشگاهی دارد و اگر بتواند در این مدت خودش را از لحاظ روحی آماده کند, می‌تواند در ترکیب اصلی کی‌روش قرار بگیرد. به نوشته تسنیم، وی با اشاره به عملکرد امیر عابدزاده, رشید مظاهری و سید حسین حسینی عنوان کرد: دروازه‌بانان دیگر هم از لحاظ فنی خیلی خوب هستند و در این هیچ بحثی نیست. حسینی دروازه‌بان خوبی است و جا دارد که بیشتر پیشرفت کند. مظاهری فصل پیش عملکرد خوبی داشته و عابدزاده هم قطعاً شرایطش زیر نظر گرفته و به تیم ملی دعوت شده است. من فکر نمی‌کنم بین دروزاه‌بانان ایران تفاوت چندانی از لحاظ فنی وجود داشته باشد و مسئله‌ مهم برای بازی کردن در جام جهانی بحث تجربه و روحیه است.

منبع : جام نیوز


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=32383

ارسال یک پاسخ