تاثیر عجیب طلاق در دختران کمتر از ۱۸سال

به گزارش ایران اسلامی، حبیب الله مسعودی فرید گفت: ازدواج در سنین کمتر از ۱۸ سال از نظر دینی اشکال ندارد و این ازدواج ها، ثبت قانونی هم می شود اما به هرحال وقتی ازدواج در سن کودکی انجام می شود، کودک به بلوغ روانی و اجتماعی کافی نرسیده و از عهده مهارت های زندگی مشترک برنمی آید.

وی تصریح کرد: ما همسرکودکی را به شکل یک مشکل می دانیم؛ برخی از کودکانی که ازدواج می کنند، زندگی آنان به طلاق منجر می شود و عوارض روحی و روانی شدیدی روی آنان بر جا می گذارد.
وی خاطرنشان کرد: میزان ازدواج در سنین کودکی کمتر شده است با این وجود باید به این نکته توجه داشت که دختر و پسر برای برعهده گرفتن مسئولیت های زندگی، علاوه بر رسیدن به بلوغ و داشتن معیارهای جسمی باید به بلوغ روانی و اجتماعی نیز رسیده باشد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همانگونه که افراد برای اخذ گواهینامه رانندگی یا رای دادن، حداقل سنی تعیین می شود، برای ازدواج هم نیاز است که فرد به بلوغ جسمی و روانی و اجتماعی برسد.
مسعودی فرید تاکید کرد: تلاش مردم و علما باید این باشد که ازدواج ها، موثر و آگاهانه انجام شود؛ ازدواج ها باید در سنی انجام شود که زوج ها در آن بتوانند علاوه بر از عهده برآمدن مسائل اقتصادی از عهده مشکلات اجتماعی و روانی نیز برآیند.

طی روزهای اخیر شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که ۱۵ هزار دختر بیوه زیر ۱۵ سال در کشور بسر می برند.
 

منبع : ایرنا


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=9434

ارسال یک پاسخ