تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پـزشکی در چین

هرساله بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجو از سراسر دنیا به منظور تحصیل در چین و رشته پـزشکی  وارد این کشور می شوند. از سال ۲۰۰۴ تحصیل در مقطع کارشـناسی پـزشکی و جراحی (MBBS) به زبان انگلیسی در چین معروف شده است.

اکثر دانشگاه های پـزشکی چین در بین ۵۰۰ دانشگاه پـزشکی برتر دنیا قرار دارند و در زمینه پـزشکی مدرن از شهرت خوبی برخوردارند. دانشگاه های پـزشکی چین مورد تایید سازمان بهداشت جهانی می باشند همچنین مدارک آن ها در سراسر دنیا معتبر هستند. چین رتبه اول را در آمـوزش عالی به خصوص در رشته پـزشکی دارا می باشد و این خود یکی از اصلی ترین دلایلی است که افراد در سراسر دنیا خواهان تحصیل پـزشکی در چین می باشند. چین در حال حاضر یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پـزشکی می باشد و دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیلات خود به راحتی می توانند در سایر کشورهای جهان مشغول به کار شوند.

مدت زمان تحصیل پـزشکی در چین به زبان انگلیسی ۶ سال می باشد. که در این میان ۴ سال دوره آمـوزشی، ۲ سال دوره کارآموزی برگزار می گردد که طول دوره کارآموزی طبق قوانین هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. دانشجویان بین المللی در ۴ سال اول تحصیلی خود به زبان انگلیسی درس می خوانند و در سال پنجم و ششم دروس به زبان انگلیسی- چینی ارائه می شود و سرانجام در سال آخر و برای ارتباط با بیماران در کلنیک ها در دوره کارآموزی، دانشجویان نیاز به تسلط نسبی به زبان چینی دارند به همین خاطر در تمام دانشگاه های پـزشکی چین، آمـوزش زبان چینی یکی از واحدهای درسی محسوب می شود و برخی از دانشگاه ها پیش از فارغ التحصیلی آزمون زبان چینی  برگزار می کنند.

مزایای تحصیل پـزشکی در چین

  • شهریه ی ارزان در مقایسه با سایر کشورها
  • بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی
  • هزینه ی زندگی مقرون به صرفه
  • تحصیل به زبان انگلیسی
  • دانشگاههای معتبر در سطح جهانی

مدارک مورد نیاز تحصیل پـزشکی در چین

به منظور اخذ پذیرش پـزشکی از دانشگاه های چین مدارکی نظیر ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی؛ ترجمه ریز نمرات دیپلم و پیش‌دانشگاهی (تجربی یا ریاضی) به زبان انگلیسی؛ ترجمه اصل دیپلم یا گواهی دیپلم به زبان انگلیسی؛ ترجمه اصل یا گواهی پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی و پاسپورت معتبر مورد نیاز است. همچنین برخی دانشگاهها ممکن است پذیرش متقاضی  را منوط به داشتن نمره بالا در دروس زیست‌شناسی، شیمی و ریاضی و یا ارائه مدرک زبان IELTS و TOEFL مشروط کنند.

هزینه تحصیل پـزشکی در چین

شهریه دانشگاه های چین نسبت به انگلستان و آمریکا بسیار کمتر می باشد متوسط شهریه دانشگاه های پـزشکی به زبان انگلیسی در هر سال از ۳۳۰۰ دلار تا ۹۹۰۰ دلار متغیر می باشد. شهریه دانشگاه در ابتدای هر سال تحصیلی به صورت یکجا دریافت می شود.

ارسال یک پاسخ