تظاهرات ده ها هزار نفر از مخالفان نخست وزیر مجارستان در بوداپست

به گزارش ایران اسلامی، معترضان سیستم انتخاباتی مجارستان را غیرمنصفانه می دانند. حزب فیدز به رهبری ویکتور اوربان در انتخابات یکشنبه گذشته با کسب نیمی از آرا، اکثریت دو سومی خود در پارلمان را حفظ کرد.

 

تظاهرات روز شنبه (۱۴ آوریل) در شبکه فیس بوک و توسط گروه “ما اکثریت هستیم” سازماندهی شد؛ رهبران معترضان خواهان ادامه برگزاری تجمعات در تعطیلات آخر هفته در ماه های آینده هستند.

 

به گزارش بی بی سی، معترضان، اوربان را به تقلب انتخاباتی، فساد و سواستفاده از قدرت متهم می کنند. طرفداران اوربان هم ماه گذشته تجمعی در حمایت از وی برگزار کرده بودند.

 

 

ویکتور اوربان، ۵۴ ساله، برای سومین دوره نخست وزیر شده است.

 

اوربان در جریان مبارزات انتخاباتی از مناظره با مخالفانش یا صحبت با رسانه های مستقل خودداری کرد و فقط در تجمع های هوادارانش سخنرانی کرد.

 

این سخنرانی ها بر یک سیاست محوری متمرکز بود: متوقف کردن ورود مهاجران. در دوران زمامداری اوربان، مجارستان در سال ۲۰۱۵ حصاری در طول مرزهایش با صربستان و کرواسی ایجاد کرد تا مانع ورود مهاجران غیرقانونی شود.

 

 

سیاست های ضدمهاجرتی او و شعارهای تند او باعث نزاع با اتحادیه اروپا شده است.

 

به گزارش دویچه وله، اوربان با بدبینی به اتحادیه اروپا می نگرد و مخالف ادغام بیشتر مجارستان در آن است. او از جمله از شرکت در برنامه اتحادیه اروپا برای اسکان مجدد پناهجویان خودداری کرد.

 

او قول داد در صورت پیروزی مجدد از مالیات ها بکاهد و سیاست هایی برای رشد اقتصادی در پیش گیرد. اقتصاد مجارستان در دوره نخست وزیری او شاهد رشدی قوی بوده است.

منبع : جام نیوز


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=19949

ارسال یک پاسخ