تکفیری‌ها فقط ظاهر آیات قرآن و نصوص دینی را می‌بینند!

به گزارش ایران اسلامی، با حضور مسئولان وزارت دادگستری این کشور برگزار شد گفت: همه ما وظیفه داریم در برابر تروریسم تکفیری ایستادگی کنیم چرا که این پدیده هم اکنون در زمینه فکری مشغول به فعالیت بوده و باید با استفاده از منابع اصیل دینی به پاسخگویی و نابودی آن پرداخت.

 

وی افزود: گروه های تکفیری بحران هایی را به وجود آورده اند که خشونت و بی ثباتی و درگیری را در جهان گسترش داده است و متاسفانه این گروه ها اقدامات خود را با شعار دین به مرحله اجرا درمی آورند.

 

این عالم مصری تصریح کرد: آنان با دینی جلوه دادن جنایت های خود درصدد توجیه این اقدامات هستند اما مطمئنا تکفیری ها فقط ظاهر آیات قرآن و نصوص دینی را می بینند و با تحریف این نصوص به جرم و جنایت در جهان می پردازند.

 

وی پایبندی به عقلانیت و همچنین آگاه کردن مردم از خطر تکفیری ها را بسیار مهم دانست و این مساله را عامل ایستادگی مردم در برابر تندروها توصیف کرد.

 

شیخ محی الدین العفیفی ادامه داد: الازهر اعتقاد دارد که با مبارزه فکری می توان بر گروه های تروریستی و تکفیری فائق آمد و بر این اساس به تصحیح برداشت نادرست درباره دولت اسلامی و جهاد و حاکمیت می پردازد و تکفیر را برای مردم شرح می دهد.

 

وی این اقدامات را بسیار راهگشا دانست و تأکید کرد که گفت وگو، تسامح، پذیرش نظر مخالفان و همزیستی مسالمت آمیز از مسائلی است که الازهر به شدت در پی ترویج آنها است تا بتوان مانع از انتشار اندیشه های تکفیری شد.

 

رئیس مجمع پژوهش های الازهر گفت: اسلام از همگان می خواهد در راستای نجات جان مردم و همچنین مال و ناموس آنان از هیچ تلاشی دریغ نکنند و به محافظت از اهداف شریعت و مقدسات بپردازند. به نوشته ابنا، وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: الازهر هیأت های تبلیغی را برای افزایش بصیرت شهروندان به مناطق مختلف ارسال می کند. همچنین در این راستا از بیانیه های هیأت کبارالعلما در محکومیت اقدامات تروریستی و مبارزه با تکفیری ها استفاده می شود.

منبع : جام نیوز


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=33810

ارسال یک پاسخ