خشم تزارها از یک اتهام تازه

به گزارش ایران اسلامی، سرگئی لاورف وزیر خارجه روسیه به اتهام هلند و استرالیا مبنی بر دخالت مسکو در حادثه سرنگونی هواپیمای مسافربری MH۱۷ که تاریخ آن به ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۴ باز می‌گردد، واکنش نشان داد و گفت: تحقیق پیرامون این حادثه که در منطقه دونباس (اوکراین) اتفاق افتاد از آنجا که هیچ مدرکی در دست نیست، یادآور ماجرای مسمومیت سرگئی سکریپال است که گفتند به احتمال قوی روسیه پشت قضیه است اما بعد مدعی شدند تحقیقات ادامه دارد و مدتی طول می‌کشد.

لاوروف: غرب را با وجدانش تنها می‎گذارم
لاوروف تاکید کرد: این مسئله حالت آشناپنداری (دژاوو) دارد. اما اگر شرکایمان یک بار دیگر مصمم هستند در راستای تحقق اهداف سیاسی، روی مرگ صدها نفر حساب باز کنند؛ آنها را با وجدانشان تنها می‌گذارم.

کرملین زیر بار نرفت
به گزارش رویترز، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز در یک نشست خبری اعلام کرد که مسکو در تحقیقات دولت هلند بابت بررسی این سانحه هوایی به صورت کامل حضور نداشته و نمی‌تواند به یافته‌های آن اعتماد کند.سخنگوی کرملین در پاسخ به این سوال که آیا دولت مسکو اتهامات مربوط به دخالت روسیه در این سانحه هوایی را رد می‌کند، پاسخ داد: دولت فدرال روسیه کاملا این اتهامات را رد می‌کند.وی همچنین سوال مربوط به پرداخت غرامت احتمالی به خانواده قربانیان را به وزارت خارجه روسیه ارجاع داد.این اظهار نظر از سوی مقام‌های دولت روسیه پس از آن مطرح شد که هلند رسما اعلام کرد، دولت فدرال روسیه مسئول سقوط این هواپیمای مسافربری و کشته شدن ۲۹۸ سرنشین آن است.

شایان ذکر است؛ پرواز MH۱۷ متعلق به خطوط هوایی مالزی با ۲۹۸ سرنشین که هفدهم ژوئیه سال ۲۰۱۴ از آمستردام عازم کوالالامپور بود، با شلیک یک موشک سقوط کرده بود. پیشتر گفته می‌شد این اقدام کار جدایی طلبانی اوکراین که نزدیک به روسیه هستند، بوده‌ است ولی اکنون توه تحقیقی که مسئول بررسی دلایل سقوط هواپیمای مالزی بود، مدعی شد موشکی که هواپیما را مورد اصابت قرار داده از یک پایگاه نظامی روسیه شلیک شده است.

به گزارش بی بی سی، استرالیا و هلند هم رسماً روسیه را به سرنگونی هواپیمای مسافربری MH۱۷ خطوط هواپیمایی مالزی متهم کردند- رویدادی که در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۴ در محدوده هوایی اوکراین اتفاق افتاد و جان ۲۹۸ سرنشین این هواپیما را که از آمستردام عازم کوالالامپور بود، گرفت.اتهام مطرح شده از سوی استرالیا و هلند، در بیانیه «استف بلاک» وزیر خارجه هلند، قرائت شد. در این بیانیه از اتخاذ اقدامات بعدی برای واداشتن مسکو به مسئولیت‌پذیری سخن گفته شده است.
 

منبع : مهر


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=33921

ارسال یک پاسخ