دانشگاه آزاد ساختمان جنجالی سوهانک کمیته امداد را خرید

به گزارش ایران اسلامی، ساختمان جنجالی سابق کمیته امداد در منطقه سوهانک تهران، پس از کش و قوس های فراوان و بعد از گذشت ۲ سال، فروخته شد.

بر اساس این گزارش ساختمان سابق کمیته امداد که در مجموعه ای به  مساحت هشت هکتار و دارای ساختمان‌های متعدد، مهمانسرا، ورزشگاه و دانشگاه در منطقه سوهانک واقع در شمال تهران قرار داشت، به دانشگاه آزاد اسلامی فروخته شد.

گفته می شود این ساختمان با قیمتی در حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان به دانشگاه آزاد اسلامی فروخته شده که بخش عمده این مبلغ به صورت نقد و مابقی به صورت اقساط به کمیته امداد پرداخت خواهد شد.

سید پرویز فتاح پیش از این عنوان کرده بود که مبلغی که از فروش این ساختمان عاید کمیته امداد امام خمینی (ره) می شود صرف پرداخت وام قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد خواهد شد.

استقرار کمیته امداد در این مجتمع بزرگ به واسطه منطقه محل احداث آن و بزرگی این مجموعه که از نظر منتقدان با اهداف کمیته امداد امام خمینی (ره) مبنی بر حمایت از محرومان و مستضعفان کشور همخوانی نداشت همواره با انتقادات بسیاری همراه بود.

سید پرویز فتاح پس از انتصابش در مقام ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره)، فروش این ساختمان جنجالی را به عنوان یکی از اولین اقدامات خود در دستور کارش قرار داد و مجموعه کمیته امداد را از سوهانک به ساختمانی در میدان آزادی منتقل کرد.

این اقدام فتاح در پاسخ به انتقادات قبلی نسبت به استقرار مجموعه کمیته امداد در این ساختمان بود و وی در اردیبهشت ۹۵ از رایزنی برای فروش ساختمان سوهانک به قیمت کارشناسی ۱۰۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

گرچه در این دو سال، نام تعدادی از وزارتخانه ها، سازمان ها و ارگان ها از وزارت علوم تا بخش خصوصی به عنوان خریداران این ساختمان به میان آمده بود ولی نهایتاً دانشگاه آزاد اسلامی توانست مالک این ساختمان شود.

منبع : تسنیم


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=33535

ارسال یک پاسخ