رانندگان با ۳۰ نمره منفی، نقره داغ می‌شوند

به گزارش ایران اسلامی، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در حاشیه سیزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح ویژه نوروزی سال ۹۷ از ۲۴ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ با همکاری تمام نیروهای پلیس و با امکانات و تجهیزات کامل در تمام شهرها و شهرستان‌های کشور اجرا می شود تا در بهار ۹۷ همه بتوانند با آرامش سفر کنند.

 

وی افزود: بیش از ۵ هزار نیروی کمکی و ۱۲۰۰ دستگاه خودرو با دستور فرمانده ناجا از سایر بخش‌های پلیس به کمک پلیس راهنمایی و رانندگی می‌آیند. رئیس پلیس راهور ناجا گفت: به مردم توصیه می‌کنیم برای داشتن سفری ایمن از قبل برنامه‌ ریزی کنند و طول سفر را به عنوان جزئی از سفر قلمداد کنند و خودروهای خود را از نظر معاینه فنی، سیستم گرمایشی قبل از شروع سفر بررسی کنند زیرا شرایط جوی در فصل بهار متغیر است.

سردار مهری گفت: لازم است رانندگان در طول سفر مدارک لازم از جمله گواهینامه، کارت خودرو، بیمه نامه و معاینه فنی را همراه داشته باشند. وی افزود: رانندگانی که دارای سی نمره منفی هستند گواهینامه آنها ضبط می‌شود و تا سه ماه اجازه رانندگی نخواهند داشت. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: همچنین خودروهایی که بالای یک میلیون جریمه داشته باشند خودروی آنها متوقف و به پارکینگ اعزام می‌شود از این رو لازم است رانندگان از طریق سایت و یا سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ میزان جرایم رانندگی خود را استعلام کنند.

وی تصریح کرد: خط قرمز پلیس در برخورد با رانندگان متخلف و سرعت غیرمجاز، انحراف و برخورد با کسانی است که باعث آزار و اذیت مردم می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران

منبع : جام نیوز


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=8936

ارسال یک پاسخ