«ساکنانِ دل» به روایت عکس های سعید صادقی

هفت نیوز: به نقل از روابط‌عمومی شهر کتاب فرشته، چهارم خردادماه نمایشگاه عکس «ساکنانِ دل» در محل گالری مجموعه فرهنگی هنری فرشته گشایش خواهد یافت.

«ساکنانِ دل» مجموعه‌ای از عکس‌های سعید صادقی را شامل می‌شود. سعید صادقی که در دوران دفاع مقدس با سمت عکاس و خبرنگار در جبهه‌های جنگ مشغول بود و عکس‌هایی از آن دوره را به ثبت رسانده است، تاکنون ده ها نمایشگاه عکس اختصاصی برپا کرده و در نمایشگاه‌های گروهی بسیار با موضوعات گوناگونی چون جنگ، کودکان، ایرانِ امروز، زنانِ ایران و … نیز حضور داشته است.

او همچنین در سال ۱۳۸۶ نشان هنری درجه یک هنری را از شورای انقلاب فرهنگی دریافت کرده است.

در شرح نمایشگاه «ساکنانِ دل» به قلم سیدمحمد بهشتی چنین آمده است:

«هرکه شد محرم دل در حرم یار بماند/ وانکه این کار ندانست در انکار بماند

شاید در عالم چیزی چشم‌نوازتر از گُل نباشد؛ ولی همین گل را از ساقه جدا می‌کنند، پرپر می‌کنند، در دیگی جوشان می‌ریزند، تحت فشاری جان‌فرسا قرار می‌دهند و تقطیر می‌کنند تا عصاره‌اش را بگیرند. گلی که از این آتش عبور می‌کند، کدورت هایش می‌سوزد و به حد اعلای لطافت می‌رسد؛ به عطری چون گلاب. چند مزیت بر گل دارد؛ عمرش طولانی‌تر و تیزبوی‌تر و فرّارتر است. گلاب چون گل اسیر چرخه کون و فساد نیست. گل تحمل گرما را ندارد و گلاب دوآتشه‌اش خوب است. وجود گل را می‌توان محجوب کرد، اما عطر گلاب را مشکل بتوان پنهان کرد. گلاب پر پرشدنی نیست چون اصلا به چنگ نمی‌آید ولی فضا را آغشته می‌کند و به مشام می‌رسد. گلاب دیگر فقط چشم‌نواز نیست، ساکن دل و به عبارتی «دل‌انگیز» است. گلاب در عین آنکه همه مختصات عالم خیال را دارد، واقعی است و آنان که چون گلاب از آتش گذشته‌اند نشان داده‌اند می‌شود آدمی بود اما دل‌انگیز بود.»

این نمایشگاه روز جمعه چهارم خردادماه از ساعت ۱۶ در گالری فرشته به نشانی خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر پلاک ۱۶۷۱ افتتاح می‌شود و تا دوازدهم خرداد ماه همه روزه به استثنای روزهای شنبه میزبان علاقه مندان خواهد بود.

ارسال یک پاسخ