سه کتاب «شهیار قنبری» از سوی انتشارات «نگاه» منتشر شد

موسیقی ما – برای اولین‌بار آثار شهیار قنبری در ایران با نظارت خودش و مجوز رسمی از سوی انتشارات نگاه منتشر شد. این شاعر و آوازخوان که در میان مخاطبان ترانه نوین با ترانه‌های قصه دو ماهی، نماز، بوی خوب گندم، لالالالا دیگه بسه گل لاله، سفرنامه و غزلصدا و… شناخته می‌شود کتاب‌های «گفتن برای زیبا شدن»، «لئوناردِ شهیار» و «بنویس! ساعت پاک‌نویس» را به مرحله انتشار رسانده است.
 
شهیار قنبری در مقدمه‌ کتاب گفتن برای زیبا شد می‌نویسد:«این دفتر «فیلم ‌شعر»های من است. فیلم‌هایی که با کلمه ساخته‌ام. بیت غزلنمایش است. به همراه تصویرهای به هم چسبیده. لئوناردِ شهیار به آثار و گفته‌های لئونارد کوهن، نویسنده و خواننده‌ مشهور کانادایی، می‌پردازد و ترانه‌های این شاعر به ترجمه و پارسی شهیار قنبری در کتاب منتشر شده‌اند. سومین همکاری شهیار قنبری و انتشارات نگاه در بنویس! ساعت‌ پاک‌نویس! است، یک کتاب آموزشی‌ که برای نوشتن ترانه است. این کتاب که پیش از این هم در ایران منتشر شده بود، این‌بار زیر نظر خود شهیار قنبری چاپ شده و نسبت به کتاب قبل، روایتی کامل‌تر در دو دفتر است. بنویس! ساعت پاک‌نویس! به زبانی ساده، تجربه‌ دشوار ترانه‌ نوشتن را برای علاقه‌مندان این رشته‌ هنری توضیح می‌دهد و تشریح می‌کند.

کتاب گفتن برای زیبا شدن با قیمت هشت هزار تومان، لئوناردِ شهیار با قیمت ۱۲۵۰۰ تومان و بنویس! ساعت پاک‌نویس با قیمت ۲۵۰۰۰ تومان منتشر شده و در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار گرفته است. انتشارات نگاه در صفحه‌های مجازی خود خبر داده است که قصد دارد به زودی کتاب‌های درخت بی‌زمین- مجموعه شعر-  و دریا در من- مجموعه ترانه‌- شهیار قنبری را هم منتشر کند.
 

ارسال یک پاسخ