شفر: ناراحت و ناامیدم چون تیم ملی بازیکنم و استقلال را تحت فشار گذاشت

به گزارش ایران اسلامی، وینفرد شفر در واکنش به صحبت‌های کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال اطلاعیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

 

«در ۸۵ درصد مسابقات ما، وریا غفوری به‌عنوان مدافع راست بازی کرد. هر کسی که مسابقات لیگ را پیگیری و تماشا کرده باشد، از این نکته آگاه است. به علاوه اینکه مشخص بود ما برخی مواقع به دلیل مصدومیت، وریا را به‌عنوان وینگر راست استفاده کردیم. مهم‌تر از همه چیز، کیفیت خارق العاده غفوری است. او به خوبی نقش یک دفاع راست را با عملکردی مدرن و محکم به نمایش گذاشت. این بسیار ضروری است برای تحت فشار قرار دادن حریف و توانایی ایجاد موقعیت بیشتر برای تیم. در سال‌های گذشته فوتبال تغییرات بسیار مهمی داشته است. بهترین راه برای خارج کردن یک مدافع چپ تهاجمی در جریان مسابقه، یک مدافع راست محکم و تهاجمی است، همان‌طور که بازیکنانی مانند کیمیچ و مارسلو فقط عقب نمی‌ایستند که دفاع کنند. چنین کاری متعلق به گذشته است.

 

وریا فوتبال مدرنی بازی می‌کند. او بسیار پیشرفت کرده و این خیلی خوب است. من ناراحت و ناامید شدم، به خاطر اینکه تیم ملی بازیکن من را پس از بازی با الهلال تحت فشار گذاشت. او و استقلال را تحت‌فشار گذاشت، از مسیری که به نظر من غیرمنصفانه، خارج از شرایط همکاری و مضر برای ما و بازیکن‌مان بود، اما آن مسئله متعلق به گذشته است. امیدوارم ما در آینده با هم همکاری داشته باشیم، به خاطر اینکه این بهترین کار برای فوتبال ایران است و من باور دارم همه ما یعنی تیم ملی و باشگاه‌ها یک هدف را دنبال می‌کنیم که پیشرفت فوتبال ایران است. ما می‌توانیم این کار را فقط با هم و با همکاری هم انجام دهیم، نه علیه یکدیگر.

در مورد دروازه‌بان‌ها صحبت کنیم. اگر شما دو دروازه‌بان خوب داشته باشید، باید هر دوی آنها را بازی دهید. این یک حقیقت ساده است. به‌عنوان یک مربی باشگاهی این کار من است که تا همه بازیکنانم را در بهترین شکل ممکن حفظ کنم و برای درواز‌ه‌بان‌ها بازی کردن مهم‌ترین تمرین است، فلسفه‌ای که شما می‌توانید در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه ببینید. هیچ تردیدی نمی‌تواند وجود داشته باشد که حسینی دروازه‌بان آینده است و عملکرد او در مسابقات لیگ و مسابقات بین المللی فوق‌العاده بود و او شایستگی حضور در تیم ملی را داشت، اما این نظر شخصی من است. من بازیکنان ملی را حمایت می‌کنم و برای آنها بهترین آرزوها را دارم. این یک تیم فوق‌العاده، با شخصیت‌های فوق‌العاده است و امیدوارم آنها بتوانند به دور بعدی راه پیدا کنند. همان‌طور که پیش از این هم نشان داده و گفته‌ام من هیچ صحبت دیگری غیر از احترام برای تیم ملی و احترام برای ایران ندارم».

منبع : جام نیوز


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=33100

ارسال یک پاسخ