فراخوان نمایشگاه نقاشی نوجوانان در هیروشیما با موضوع “صلح یعنی …”

فراخوان نمایشگاه نقاشی نوجوانان در هیروشیما با موضوع “صلح یعنی …”

صلح مفهومی است که برای جهانی شدن نیاز به آموزش و نهادینه شدن در درون هر انسان دارد . با توجه به شعار موزه صلح تهران مبنی بر اینکه “صلح چیزی فراتر از نبود جنگ بین دولت ها است”، برقراری صلح در درون خود، خانواده ،جامعه و لمس آرامش و زیبایی ، لذت بخش و زندگی آفرین است و نسل جوان میتواند با یافتن صلح درونی برای تضاد‌های طبیعت، جامعه و بحران‌های اجتماعی راه‌حل‌های سازنده پیدا کند.

آموزش صلح به نوجوانان، سبب میشود علاقه به همزیستی و رفتارهای مسالمت‌آمیز،  احساس همکاری و روحیه همدردی در آنان رشد پیدا کند تا بتوانند با اعتقاد به اینکه آرامش ، شادی بخش است در تعارض ها، دعواها و اختلافات خود از راه‌حل‌های خلاق و دور از خشونت استفاده کنند .

نقاشی کودکان و نوجوانان نیز که نمایش بی واسطه ای از درونیات پاک و صلح طلبانه ی آنهاست میتواند الهام‌بخش شهروندان سراسر جهان برای دوری از خشم ، نفرت و … باشد. از این رو موزه صلح تهران با همکاری رسانه هنرهای تجسمی گالری آنلاین نمایشگاه نقاشی با موضوع “صلح یعنی …” را برگزار مینماید.
این نمایشگاه با هدف آگاهی بخشی به نوجوانان در مورد آرامش ،صلح درون، احترام گذاشتن به حقوق انسان‌ها، نفی هرنوع خشونت و تبعیض، احترام به تفاوت های فردی ، درک متقابل و مدارا برگزار میشود .

در پی آن است که نوجوانان با استعدا‌دهای هنری‌شان در راستای ترویج پیام جهانی عاری از جنگ و سلاح‌های کشتار جمعی قدم بردارند .

آثار نقاشی نوجوانان ۱۴ تا ۱۹ سال در نمایشگاهی که به مناسبت بمباران اتمی هیروشیما در ژاپن در کنار جشنواره فیلمی که به همین مناسبت برگزار خواهد شد به نمایش در می آید و علاقه مندان به شرکت در این نمایشگاه میتوانند آثار خود را به صورت آنلاین از طریق سایت دبیرخانه جشنواره به آدرس …… از تاریخ دهم خرداد ماه تا دهم تیر ماه سال ۹۵ ارسال نمایند.

آیین نامه فراخوان

محدوده سنی شرکت در این نمایشگاه ۱۴ تا ۱۹ سال است.

تکنیک آثار : اکرلیک – آبرنگ – مداد رنگی – پاستل (کلیه تکنیک ها بر روی مقوا اجرا شود.)

موضوع آثار : صلح یعنی …

ابعاد آثار :آثار بر روی کاغذ A3 با فاصله ی دو سانتی متر از هر وجه مقوا انجام شود.

هر هنرمند می تواند ۳ اثر طبق مشخصات فنی اعلام شده در فرم ثبت نام ، به صورت آنلاین ارسال نماید.

به تمام راه یافتگان این نمایشگاه گواهی اعطاخواهد شد.

تقویم فراخوان

مهلت ارسال آثار  : دهم خرداد تا دهم تیر ماه ۹۵

اعلام نتایج داوری : پانزدهم تیرماه ۹۵

دریافت آثار تایید شده : بیست و پنجم تیر ماه ۹۵

تاریخ برگزرای نمایشگاه در هیروشیما : یکم مراداد ماه ۹۵

هنرمندان ساکن شهر تهران جهت تحویل آثار میتوانند به موزه صلح به آدرس خیابان فیاض بخش، ضلع شمالی پارک شهر ، موزه صلح تهران مراجعه نمایند همچنین هنرمندان ساکن شهر های دیگر میتوانند آثار خود را ارسال نمایند.

آدرس دبیرخانه آنلاین: Festival.onlineartgallery.ir

آدرس ایمیل: onlineartgallery.ir@gmail.com

شماره تماس:  ۶۶۷۳۱۰۷۶- ۰۲۱

فراخوان صلح یعنی

نوشته فراخوان نمایشگاه نقاشی نوجوانان در هیروشیما با موضوع “صلح یعنی …” اولین بار در | پان آرت پدیدار شد.

| پان آرت

ارسال یک پاسخ