فرانس تی‌وی: ایران قرعه خوبی به ارث نبرد اما صعودش غیرممکن نیست

به گزارش ایران اسلامی، سایت «فرانس تی‌وی» فرانسه در گزارشی به بررسی وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان که خود را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ آماده می‌کند، پرداخته است. در این گزارش آمده است؛ تیم ملی قرعه خوبی به ارث نبرد و با حضور تیم‌های پرتغال و اسپانیا کار این تیم برای صعود از گروه B فوق‌العاده دشوار خواهد بود، اما غیرممکن هم نیست. حتی مراکش در این گروه یک درجه از ایران بالاتر به نظر می‌رسد. هدف ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ این خواهد بود که تیمی خوبی به نظر بیایند و روسیه را با سه شکست ترک نکنند. آنها می‌توانند در این تورنمنت روی سردار آزمون، مهاجم ۲۲ ساله‌ای که در مرحله انتخابی ۱۱ گل به ثمر رساند، حساب باز کنند.  

 

جادوی کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران به خوبی جواب داده است. این سرمربی پرتغالی، ایران را برای دومین دوره متوالی به جام جهانی رساند و آنها اولین تیمی آسیایی بودند که بلیت سفر به روسیه را گرفتند. در دور سوم از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آسیا، تیم ملی با ۶ پیروزی و چهار تساوی ثابت کرد که شکست‌ناپذیر است. حتی کره‌جنوبی که هفت امتیاز کمتر از ایران در گروه A داشت، هرگز قادر به مقابله با ایران نبود.

 

در ادامه این گزارش به پنج دوره حضور ایران (۱۹۷۸، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸) در جام جهانی و تنها پیروزی تیم ملی در تاریخ این رقابت‌ها اشاره شده و از برتری ۲ بر یک ایران مقابل آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ به عنوان پیروزی تاریخی یاد کرده است.

 

ترکیب احتمالی تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۸ از دید «فرانس تی‌وی»: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، سیدجلال حسینی، وریا غفوری، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، سعید عزت‌اللهی، مهدی طارمی و سردار آزمون

 

منبع : تسنیم


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=31964

ارسال یک پاسخ