فوت و مفقود شدن ۹ تن بر اثر سیلاب‌های اخیر

به گزارش ایران اسلامی، مرتضی سلیمی، در خصوص عملیات سیل و آبگرفتگی از روز ۱۸ تا ۲۶ اردیبهشت ماه اظهار کرد: در این مدت ۲۲ استان کشور از جمله آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، همدان و یزد گرفتار سیل و آبگرفتگی بودند.

وی افزود: ۱۳۵۴ امداد هلال احمر در قالب ۳۳۰ تیم امدادی به ۱۸ هزار و ۲۰۰ نفر در ۱۹۳ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین گرفتار در سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند و همچنین به ۸۵۳ نفر خدمات اسکان اضطراری دادند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: امدادگران طی این مدت ۱۰ نفر را به مراکز درمانی منتقل کردند و به ۶۵ نفر نیز خدمات سرپایی دادند.

سلیمی با اشاره به فوت ۸ نفر بر اثر سیل و آبگرفتگی در مناطق مذکور تصریح کرد: ۲ نفر در شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی و یک نفر در شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی بر اثر سیلاب جان خود را از دست دادند. همچنین ۲ نفر در شهرستان‌های اشنویه و سلماس واقع در استان آذربایجان غربی و یک نفر نیز در آذربایجان شرقی بر اثر صاعقه فوت کردند. ۲ نفر هم بر اثر ریزش آوار در کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری جان خود را از دست دادند.

وی افزود: همچنین یک تن از ساکنان شهرستان طالقان واقع در استان البرز نیز مفقود شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: امدادگران در طول این مدت از ۴۴۱ منزل مسکونی گرفتار در سیل، آب تخلیه و ۳۱ دستگاه خودرو را از مسیر سیلاب رها سازی کردند.

وی افزود: طی این مدت امدادگران ۲۵۵ دستگاه چادر، ۵۹۶۰ تخته پتو، ۴۰۰ تخته موکت، ۸۳۰ کیلوگرم نایلون، ۲۲۵ ست شستشو، ۲۷۵ شعله والور و فانوس، ۱۱۹ ثوب البسه، ۱۰۰ ست ظروف، ۹۶۰۰ قوطی کنسروجات، ۱۱۲۰۰ قرص نان، ۶۴۵ بطری آب، ۷۹۵ کیلوگرم خرما، ۲۴۰۰ کیلوگرم برنج، ۵۸۰ کیلوگرم روغن، ۱۶۰۰ کیلوگرم قند و شکر، ۱۲۰ کیلوگرم کشمش، ۱۵۰۰ کیلوگرم حبوبات، ۴۵۵ بسته بیسکوییت را در میان سیل زدگان توزیع شد.

سلیمی گفت: امدادرسانی در آذربایجان شرقی و غربی، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و جنوبی و عملیات جستجو مفقودی در البرز ادامه دارد.
 

منبع : باشگاه خبرنگاران


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=31037

ارسال یک پاسخ