فیلم «آنجلینا جولی» نماینده کامبوج در اسکار ۲۰۱۸ شد

http://naghdefarsi.comhttp://www.artsportal.ir/wp-content/plugins/feedp/cache/610a3_image_13960628567_ftkmf6.jpg

کامبوج درام تاریخی زندگینامه‌ای «اول پدرم را کشتند» چهارمین ساخته بلند آنجلینا جولی را به عنوان نماینده‌اش برای شرکت در رقابت بهترین فیلم خارجی به آکادمی اسکار معرفی کرد. جولی در واکنش به این خبر بیانیه‌ای را منتشر ساخته است که در بخشی از آن آمده: «این انتخاب برای همگی ما که در ساخت فیلم مشارکت داشتیم، بسیار ارزشمند و معنادار است.»

ستاره ۴۲ ساله هالیوود که صاحب تابعیت دوگانه کامبوجی است و یکی از فرزندانش را از این کشور به فرزندخواندگی پذیرفته، این فیلم را بر اساس کتاب خاطرات لونگ اونگ و با سرمایه‌گذاری کامل کمپانی «نتفلیکس» مقابل دوربین برده است.

جولی در ادامه بیانیه خود تاکید کرده است: «همکاری با هنرمندان بومی برای به تصویر کشیدن این داستان، تجربه‌ای تکان‌دهنده و غرورآفرین بود.» این فیلم به تازگی در جشنواره‌‌های تلوراید و تورنتو اکران جهانی شده و به خاطر اجرای درخشان قهرمان کودک فیلم که یک نابازیگر کامبوجی است با واکنش تحسین‌آمیز منتقدان روبه‌رو شده است.

کمیته انتخاب نماینده کامبوج برای شرکت در رقابت اسکار ۲۰۱۸، امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای نماینده این کشور را رسما معرفی کرد: «این فیلم واکاوی دوره‌ای تاریخی اما تراژیک از نگاه یک کودک است. دیالوگ‌های فیلم به حداقل میزان ممکن رسیده و در روایت داستان خود از خلال تصاویر سینمایی موفق عمل کرده است.»

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، درام تاریخی «اول پدرم را کشتند» این روزها در سینماهای اصلی کامبوج روی پرده است. این در حالی است که سیاست‌های پخش نتفلیکس با اکران گسترده محصولاتش در سالن‌های سینما مغایر است اما بنابه تشخیص جولی اکران گسترده این فیلم در سینماهای کامبوج اهمیت حیاتی داشته است.

«تصویر گمشده» تنها فیلم کامبوجی بوده که تا امروز موفق به دریافت نامزدی جایزه اسکار در رشته بهترین فیلم خارجی زبان شده است.


منبع: آی‌سینما

ارسال یک پاسخ