ماجراهای زندگی مهدی اخوان ثالث در "کتاب شب "

به گزارش سرویس صداوسیما «آرتنا»،کتاب ” بهترین امید ” ، گزیده ی ماجراهای زندگی و اشعار و عقاید زنده یاد مهدی اخوان ثالث درباره ی شعروشاعری، در هفت قسمت ۲۰ دقیقه ای با صدای بهروز رضوی و تنظیم رادیویی محمدباقر رضایی، یکشنبه ۱۸ تیر  در استودیو ۲۳ معاونت صدا ضبط شد. این اثر که به زودی طی هفت شب پی در پی از برنامه ی کتاب شب رادیوتهران پخش خواهد شد، با تهیه کنندگی رضا قربانی و صدا برداری پرهام نوری، پس از مرحله ی ضبط، وارد فاز موسیقی گذاری و تدوین فنی خواهد شد تا برای پخش در یکی از هفته های آینده، آماده شود.

 زنده یاد اخوان ثالث در کتاب ” بهترین امید ”  که سال ۱۳۴۸ در انتشارات آگاه چاپ شد و اکنون نایاب است ، در شرح شناسنامه ی خود، اینطور آغاز می کند که : پدرم اسمش علی بود. و از آن “عطار طبیبان ” بود. و اصلا اهل فهرج یزد بود  اما کوچ کرده و پرورده ی خراسان بود . او زنی داشت به نام مریم ، اهل خراسان ، و در ۱۳۰۷ شمسی، “هیچ آقایی ” را که من باشم، در توس خراسان به دامن روزگار افکند و این هیچ آقا همینطور بزرگ می شد، تا روزی و روزگاری که دید دارد برای خودش دلی دلی آواز می خواند؛ و اما چه آوازی ! مسلمان نشنود ، کافر نبیند …

محمدباقر رضایی کارشناس و نویسنده ی برنامه  گفت: همه ی جوانهایی که به شعر و شاعری علاقه مندند ، حتما این برنامه را بشنوند و از تجربیات استخوان خردکرده ترین شاعر معاصر ایران بهره ببرند. برنامه ی کتاب شب، کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است که هرشب ساعت ۲۳:۳۰ ، کتاب های برتر  ایران و جهان را برای شنوندگان رادیو، به مدت یک هفته بازخوانی می کند. این برنامه از طریق سایت رادیو تهران ، شبکه ی ایران صدا  و اپلیکیشن تلفن همراه رادیو، قابل دریافت و دانلود است.

<!– – – – – – –>

ارسال یک پاسخ