نصرالله ناصح‌پور در بیمارستان بستری شد

موسیقی ما_ نصرالله ناصح پور از استادان ردیف های آوازی ایرانی روز گذشته در بیمارستان بستری شدند. «پیمان ناصح پور» می‌گوید که این خواننده‌ی پیشکسوت هم‌اکون در بیمارستان برای انجام یک سری آزمایش‌ها بستری است تا علتِ بیماری مشخص شود: «پدرم روز گذشته در بستر بیماری افتاده‌اند. به توصیه پزشک ایشان باید یک سری آزمایش‌هایی انجام دهند تا مشکل اصلی بیماری مشخص شود. اطلاعات دقیق درباره‌ی مشکلات احتمالی پس از نتایج آزمایش‌ها اعلام خواهد شد.» 

نصرالله ناصح پور در سال ۱۳۱۹ در اردبیل به دنیا آمد و از همان دوران کودکی، در خانواده‌ای موسیقی شناس پرورش یافت. در آن زمان، موسیقی سنتی و منطقه‌ای پربار و عمیق آذربایجان در حیطه فرادهی و فراگیری تعداد انگشت شماری از استادان فن بود و نغمه و ندای جدی موسیقی طنین چشم گیر داشت. 

نصرالله ناصح پور، با عزیمت به تهران بیشتر اوقات خود را صرف فراگیری موسیقی سنتی ایران کرد و پس از آشنایی با استاد محمود کریمی، به هنرستان آزاد موسیقی ملی راه یافت و مشغول تحصیل شد. در آنجا، آشنایی با مطالب و نکته‌های شفاهی در کلاس درس استاد علی اکبرخان شهنازی، این امکان را ایجاد کرد که در محفل هنری استاد امیرقاسمی نیز با روح و حس ساز استاد سعید هرمزی و دیگر استادان حاضر در هنرستان محشور شود.

پس از تشکیل کلاس‌های مرکز حفظ و اشاعه موسیقی، از راهنمایی‌ها و آموزش و توصیه‌های ارزنده استاد نورعلی برومند بهره‌مند شد. وی از جلسات شناخت موسیقی و کلام و تلفیق شعر و موسیقی نیز، بهره‌های فراوان جست و سپس جهت فراگیری ردیف عالی موسیقی سنتی و آموزش تصنیف و ضرب آهنگ مربوط به آن، به محضر استاد عبدالله دوامی راه یافت. جمشید عندلیبی (در زمینه ردیف و جواب آواز)، محمود مخدوم، صدیق تعریف، پری ملکی، آرش رحمانیان، محسن نامجو، محمد ملاآقایی روزبهانی (در رشته آواز) از شاگردان او هستند.

ارسال یک پاسخ