نظر مردم آرژانتین درمورد بازی با اسراییل؛ ۷۶ درصد مخالف 

به گزارش ایران اسلامی، دیداری که مطابق انتظار جنجال های زیادی را به پا کرده است. طی هفته های گذشته جنبش ها و کمپین هایی در فضای مجازی به وجود آمده که از آرژانتین می خواهد به سرزمین های اشغالی سفر نکند. 

طبق آخرین نظرسنجی ها ۷۶ درصد هواداران از فدراسیون فوتبال این کشور خواسته اند که این بازی را لغو کند اما چیکی تاپیا، رییس فدراسیون فوتبال آرژانتین قصد ندارد چنین کاری را انجام دهد. آرژانتین برای انجام این بازی دوستانه، پول زیادی قرار است دریافت کند. با این حال گویا خورخه سمپائولی خواستار این است که حداقل محل برگزاری بازی تغییر پیدا کند و دو کشور به جای اراضی اشغالی در زمین بی طرف بازی کنند. 

 

اسراییل قرار است حدود یک میلیون دلار برای میزبانی از تیم فوتبال آرژانتین و لیونل مسی، ستاره این تیم جهت شرکت در مسابقه‌ای دوستانه با تیم فوتبال این کشور در شهر قدس اشغالی هزینه کند.

این مسابقه قرار است در استادیوم بین المللی تیدی در شهر قدس و در چارچوب جشن اعلام پایتختی قدس برای اسرائیل برگزار شود. به گزارش خبرآنلاین، تل‌آویو حدود چهار میلیون دلار برای ورود تیم فوتبال آرژانتین به قدس هزینه خواهد کرد که شامل یک میلیون دلار برای فراهم کردن شرایط برگزاری مسابقه در قدس و سه میلیون دلار برای سفر تیم کامل آرژانتین به اسرائیل خواهد بود.

منبع : جام نیوز


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=33966

ارسال یک پاسخ