نمایشگاه «تازدن تازدن» در عمارت روبرو

هفت نیوز: نمایشگاه هنر مفهومی بر اساس ایده تا زدن با نام «تازدن تازدن» ۲۴ فروردین ماه در گالری مجموعه فرهنگی هنری عمارت روبرو افتتاح می شود.

این نمایشگاه با حضور هیلده اوربرگ از بلژیک و معصومه مهتدی از ایران و با حضور عاطفه خاص در مقام نمایشگاه گردان شکل گرفته است.

عاطفه خاص در مورد شکل گیری این نمایشگاه گفت: ایده این نمایشگاه در ابتدا بر اساس طرح همکاری ۲ هنرمند به صورت آنلاین در فضای مجازی که به صورت همزمان در مقابل مخاطبان شروع به طراحی کردند، شکل گرفت و این دومین نمایشگاهی است که بر اساس این ایده برگزار می شود. در این پروژه من از یک هنرمند ایرانی و یک هنرمند غیر ایرانی دعوت می کنم تا به صورت آنلاین به طرح یک ایده مشترک برای نمایشگاه بپردازند و در انتخاب آنها سعی بر پیدا کردن خط های فکری نزدیک در آثارشان و دیگاه های مشترکشان دارم. این ایده گاه بر اساس فرم و رنگ و گاه بر اساس ایده و محتوا است.

او ادامه داد: این هنرمندان هیچ آشنایی قبلی با یکدیگر ندارند و از ۲ فرهنگ و زبان مختلف هستند. مهم ترین چالش این پروژه برای هر ۲ هنرمند چگونگی همکاری با یکدیگر با تمام این تفاوت ها است. در این نمایشگاه هنرمند بلژیکی هیلده اوربرگ و هنرمند ایرانی معصومه مهتدی پس از ماه ها ارتباط از طریق اینترنت، پروژه ای با موضوع «تازدن» طراحی کردند. در این نمایشگاه هنرمند بلژیکی با تازدن پارچه و الیاف فضایی برای پذیرش ارتباطات ساختارمند به وجود می آورد و کار هنرمند ایرانی تا زدن اوریگامی و بازتاب دغدغه های زبانی هنرمند است. این ۲ هنرمند هیچ آشنایی قبلی با آثار یکدیگر نداشته اند و تنها زبان مشترک آنها ایده تا زدن است.

این نمایشگاه از روز جمعه ۲۴ فروردین ماه در گالری عمارت روبرو افتتاح می شود و تا ۵ اردیبهشت ماه هر روز به جز شنبه ها ساعت ۱۶ تا ۲۱ ادامه دارد. ورود برای همه علاقه مندان نیز آزاد و رایگان است.

ارسال یک پاسخ