همکاری «بیل کلینتون» با پردرآمدترین نویسنده جهان

بازار کتاب نوشتن سیاستمداران این روزها داغ است و «بیل کلینتون» هم از جدیدترین چهره‌هایی است که به این جمع پیوسته. او در نگارش اولین رمان خود از «جیمز پترسون» همبازی گلفش که از قضا پردرآمدترین نویسنده جهان هم هست، کمک می‌گیرد.

این یکی از نادرترین همکاری‌ها در عرصه چاپ کتاب است. در توصیف این رمان با نام «رئیس‌جمهور گم شده است» آمده است: «ترکیبی بی‌نظیر از توطئه، تعلیق و داستان جهانی پشت پرده‌های بزرگ‌ترین قدرت‌ها».

ناشر و نویسنده این کتاب هیچ اطلاعاتی درباره قیمت تمام‌شده قرارداد «کلینتون» منتشر نکرده‌اند،‌ اما گفته شده مبلغ گزاف این قرارداد هفت‌رقمی است. رئیس‌جمهور سابق آمریکا سال ۲۰۰۴ برای کتاب خاطرات خود قراردادی ۱۶ میلیون دلاری را امضا کرد که در آن زمان رکورد بی‌سابقه‌ای بود.

رمان «رئیس‌جمهور گم شده است» ماه ژوئن ۲۰۱۸ روانه بازار خواهد شد. بنابر اعلام «پنگوئن رندم هاوس» که چاپ این اثر را بر عهده دارد، این رمان حاوی جزییاتی است که «تنها یک رئیس‌جمهور از آن خبر دارد.»

«کلینتون» که سال ۲۰۰۱ کاخ سفید را ترک کرد، پیش‌تر درباره نگارش این اثر گفته است: «کار کردن روی کتابی درباره یک رئیس‌جمهور و نوشتن درباره آن‌چه از این کار و زندگی در کاخ سفید و رویه واشنگتن می‌دانم، خیلی سرگرم‌کننده است.»

«جیمز پترسون» هم درباره همکاری با «کلینتون»‌ گفته است: «من یک داستان‌گو هستم و دیدگاه رئیس‌جمهور «کلینتون» به ما اجازه می‌دهد یک داستان خیلی جذاب روایت کنیم. این یک ترکیب نادر است؛ خواننده جذب تعلیق داستان می‌شود و در عین حال کتابی را می‌خواند که واقعا به او می‌گوید رئیس‌جمهور بودن چگونه است.»

«بیل کلینتون» که از خوانندگان پروپاقرص کتاب‌های تریلر و رازآلود است، سابقه دوستی ۱۰ ساله با «جیمز پترسون»‌ دارد و همبازی گلف او بوده است. وکیل مشترک آن‌ها فردی بود که در ابتدا پیشنهاد نگارش و چاپ این کتاب را مطرح کرد. این دو کار خود را روی این پروژه از اواخر سال ۲۰۱۶ آغاز کردند.

براساس فهرست سالانه مجله «فوربز»، «جیمز پترسون» پردرآومدترین نویسنده جهان است که طی یک دهه گذشته ۷۰۰ میلیون دلار از فروش کتاب‌هایش به دست آورده است. او در برخی از کتاب‌هایش از نام شخصیت‌های واقعی استفاده کرده، برای مثال نام یکی از جدیدترین رمان‌هایش «قتل استفن کینگ» بود. «پترسون» به طور میانگین سالی ۱۴ کتاب منتشر می‌کند. نام او به عنوان اولین نویسنده‌ای که یک میلیون جلد از آثارش در قالب دیجیتال به فروش رسیده، ثبت شده است. تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیون جلد از کتاب‌های این نویسنده آثار جنایی آمریکا در سرتاسر جهان به فروش رسیده است. درآمد سال ۲۰۱۶ «جیمز پترسون» ۹۵ میلیون دلار بود.

منبع:  «گاردین»

ارسال یک پاسخ