ورود نظامیان سعودی به جزیره «سقطری» یمن

به گزارش ایران اسلامی، ائتلاف سعودی اعلام کرد که نظامیان سعودی امروز یکشنبه وارد جزیره «سقطری» یمن که نیروهای اماراتی در آن حضور دارند، شدند.

به گزارش شبکه سعودی الاخباریه، حضور نظامیان سعودی در جزیره سقطری با هماهنگی دولت مستعفی یمن مستقر در ریاض و با هدف آموزش نیروهای وابسته به دولت مستعفی، صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

۵ شرط شورای همکاری خلیج فارس برای ایران

امارات اخیرا صدها نظامی را در بخش‌های حیاتی این جزیره چون فرودگاه، بنادر و مقرهای دولتی مستقر کرده است. این کشور یکی از ستون‌های اصلی ائتلاف عربستان در نبرد علیه حوثی‌های یمن است .

این در حالی است که «هاشم سعد السقطری» استاندار «سقطری» نیز چند روز قبل اقدام‌های امارات را محکوم کرد و از دولت مستعفی یمن برای مشروعیت بخشیدن به اشغالگری امارات در کشور، انتقاد کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی یمن« سبأ» اظهار داشت: «حضور نیروهای اماراتی در جزایر سقطری نقض آشکار کلیه قوانین و مقررات بین‌المللی و به منزله دخالت آشکار در امور کشورهای دیگر است.»

سقطری، یک مجمع الجزائر یمنی شامل ۶ جزیره و دارای جایگاه راهبردی ویژه‌ای در اقیانوس هند ، شاخ آفریقا و خلیج عدن است و امارات که اکنون بخش‌های زیادی از سواحل و اراضی جزیره «سقطری» را، تحت کنترل خود گرفته است، می‎خواهد این جزیره مهم یمن را به مرکز نفوذش در خلیج عدن و شاخ آفریقا مبدل کند.

منبع : فارس


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=29621

ارسال یک پاسخ