پارلمان اتیوپی به دولت جدید رأی اعتماد داد

به گزارش ایران اسلامی، پارلمان اتیوپی پنج‌شنبه با اکثریت آراء با دولت جدید این کشور موافقت کرد و وزرای جدید نیز سوگند قانونی یاد کردند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، دولت جدید اتیوپی متشکل از ۲۹ وزیر است که ۱۳ وزیر آن مربوط به دولت قبلی است و ۱۰ وزیر جدید نیز به دولت اضافه شده‌اند.

«أبی أحمد» در سال ۱۹۷۶ در شهر «جیما» در اتیوپی به دنیا آمد و در سال ۱۹۹۰ به «جبهه دموکراتیک برای مردم أورمو» که یکی از جبهه مبارزه مسلحانه علیه رژیم منجیستو بود، پیوست.

وی دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس در رشته مهندسی کامپیوتر و مدرک دکترا در رشته مدیریت کسب و کار از دانشگاه آدیس‌آبابا است.

أبی أحمد در سال ۱۹۹۱ نیز به ارتش اتیوپی ملحق شد و فعالیت خود در دستگاه اطلاعات این کشور را آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۱۰ فعالیت نظامی خود را کنار گذاشت و پا به عرصه سیاست گذاشت و وارد پارلمان شد و به عضویت حزب حاکم اتیوپی درآمد.

گفته می‌شود أبی أحمد مورد حمایت آمریکا و اروپاست از جمله اینکه وی از قبیله أورمو است که ۵۰ میلیون نفر از مردم اتیوپی را تشکیل می‌دهند و این قبیله بیشترین اثرگذاری را در میان افکار عمومی این کشور دارد و عامل اصلی اعتراضات مردمی بود و در حال حاضر أبی أحمد تنها گزینه‌ای بود که می‌توانست خواسته‌های این قبیله را محقق سازد.
 

منبع : فارس


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=21696

ارسال یک پاسخ