پروفسور آمریکایی: تحت تاثیر کارهای طالب‌زاده قرار گرفتم +عکس

به گزارش ایران اسلامی، دکتر «جیمز هنری فتزِر» متخصص احتمالات در علم، فلسفه ذهن، فلسفه علوم شناختی، هوش مصنوعی و علوم رایانه است که ۱۳ کتاب از جمله «ترور آمریکایی: مرگ عجیب سناتور پُل وِلستون» را تالیف نموده است.

 

او که بارها به عنوان تحلیلگر و کارشناس ارشدِ موضوعاتی چون سیاست خارجی و داخلی آمریکا و حملات با نمادهای دروغین (حادثه ۱۱ سپتامبر و قتل جان اف. کندی تحلیل و … ) در شبکه های فاکس نیوز و بسیاری از شبکه های رادیویی و تلویزیونی دیگر حضور داشته است، سابقا استاد تمام دانشگاه دولوث مینه‌سوتا نیز می باشد.

 

پروفسور فتزر فارغ التحصیل دانشگاه های پرینستون و کلمبیا و استادیار سابق دانشگاه های کارولینای شمالی در چَپِل هیل، کنتاکی، ویرجینیا، سینسینَتی و جنوب فلوریدا می باشد که مدال افتخار دانشگاه هِلسینکیِ فنلاند را در سال ۱۹۹۰ دریافت نمود. وی همچنین مدتی در نیروی تفنگدار دریایی آمریکا با درجه کاپیتانی افسر بوده است.

 

 

آخرین دوره افق نو در اربعین امسال و با حضور چهره های سرشناس آمریکایی و روس برگزار شد

 

 

متن یادداشت وی به شرح زیر است:

“دعوت دامنه گسترده ای از سخنرانان با نظرات بسیار گوناگون، افق نو را به محل تولید قدرت بین المللی تبدیل کرد. افق نو در حوزه های مختلف این فرصت رو مهیا می کند که چهره های آگاه از ملیت های گوناگون در خصوص مسائل بین المللی تبادل نظر و اطلاعات داشته باشند. من به صورت خاص تحت تاثیر کنفرانس هایی قرار گرفتم که نادر طالب زاده مسئولیت برگزاری و سازماندهی آن ها را به عهده داشت، به ویژه کنفرانس هالیوودیسم که در آن شرکت کردم و آنجا نقش رسانه ها در شکل دهی به احساسات و باورها و اینکه هالیوود تا چه حد خودش را در اختیار پروپاگاندا قرار داده بررسی می شد. با نمایش دادن این موارد باید درصدد پاسخ دادن برآییم. در این گردهمایی ها ما باید همواره شواهد و مدارکی را که به عنوان پایه و اساس وقایع بین المللی از آن ها یاد می شود دنبال کنیم، برای مثال حادثه یازده سپتامبر، قتل کندی و مسائل خاورمیانه و سوریه. این کنفرانس ها با نمایان کردن نفاق غربی ها و فریب کاری آمریکا در تبانی با اسرائیل خدمات ارزشمند و تاثیر گذاری به نفع کل جهان داشته است و اگر این شفاف سازی صورت نگیرد بسیاری تحت تاثیر ماشین تبلیغاتی-اطلاعاتی غرب به ویژه ایالات متحده، در تاریکی خواهند ماند.”

 

لازم به ذکر است موسسه بین المللی اندیشمندان و هنرمندان مستقل (افق نو) سازمانی مردم نهاد و غیر دولتی است که ‏برای اولین بار پای چهره های شاخص و منتقد غربی را طی کنفرانس های بین المللی هالیوودیسم (۳ دوره) و افق نو (۵ دوره) و نشست های علمی-تخصصی در تهران و در دانشگاه های سراسر کشور و مراکز تحقیقاتی را به ایران باز کرد.‏

 

منبع : سایت افق نو


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=9047

ارسال یک پاسخ