کامیابی‌نیا در نقشی نو؛ جای خالی جنگندگی

به گزارش ایران اسلامی، ۷ شوت، یک گل؛ و ۳ عملکرد دفاعی در دو بازی. این آماری‌ست که متریکا از کمال کامیابی‌نیا در دو بازی اخیر پرسپولیس برابر پدیده و پارس‌جنوبی ارائه داده. کامیابی‌نیا در این دو بازی بیشتر از آن که نقش هافبک تدافعی سرخپوشان را داشته باشد در بخش تهاجمی حضور داشته و بیشتر از نیمه خودی، در حوالی دروازه حریف دیده شده است. اتفاقی که حالا با مصدومیت طولانی‌مدت ربیع‌خواه بعید است که از طرف برانکو باز هم پذیرفته شود و احتمالا کمال باید برای حضور در بخش تدافعی تیم‌اش تلاش بیشتری داشته باشد و وظایف دفاعی خود را بیش از پیش جدی بگیرد.

در بازی با پدیده، کامیابی‌نیا بیشتر از مهاجمان پرسپولیس به سمت دروازه حریف شوت زد. ۴ شوت. در حالی که فقط با ۳ عملکرد دفاعی، چندان نقش جدی در تخریب حرکات تاکتیکی پدیده نداشت. در بازی با پارس جم هم کمال همچنان به این رویه ادامه داد و با حضور در باکس دفاعی حریف بالاخره گل تساوی سرخپوشان را هم زد.

 

کامیابی‌نیا که در اواخر نیمه اول به زمین بازی آمد در مدت حضورش ۳ شوت زد. کمال با وجود حضور یک نیمه‌ای به اندازه علیپور و نوراللهی در این بازی شوت زد. او در تمام مدت حضورش در زمین بازی حتی یک عملکرد دفاعی هم ثبت نکرد تا یکی از کمرنگ‌ترین حضورهایش در بخش تدافعی پرسپولیس را به ثبت برساند.

 

نقشی که اصل و خواسته اساسی برانکو از این هافبک تدافعی است اما حالا از طرف کمال چندان جدی گرفته نمی‌شود. به نوشته نود، باید دید در نبود ربیع‌خواه که بخش بزرگ بار دفاعی خط هافبک را به دوش می‌کشیده، کمال باز هم نسبت به وظایف دفاعی‌اش سر به هوا خواهد بود یا برانکو جدی‌تر و مستحکم‌تر از قبل خواسته‌اش را به این هافبک سابقا جنگنده تحمیل خواهد کرد.

منبع : جام نیوز


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=19648

ارسال یک پاسخ