کنسرت مشترک «عالم قاسم‌اف» و «سامی یوسف» برگزار شد

شهر باکو میزبان کنسرت باشکوهی بود که با استقبال قابل توجه علاقمندان هنر در این شهر روی صحنه رفت.

چهره بین المللی موسیقی آذربایجان «عالم قاسم‌اف» شامگاه یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ با همراهی «سامی یوسف» ستاره ایرانی موسیقی اسلامی روی صحنه رفتند.

این کنسرت که در ادامه تور ۲۰۱۵ جهانی «سامی یوسف» در این شهر برگزار می‌شد، با استقبال رسانه‌ها و دوستداران هنر در این شهر برگزار شد.

در اواسط این اجرا «سامی یوسف» که اصالتا تبریزی است و به زبان آذری مسلط است، رو به حاضران گفت: «افتخار اجرای مشترک با استاد افسانه‌ای موسیقی آذربایجان برای من بسیار ویژه و مهم بود. از همه آذربایجانی‌ها که به این برنامه آمدید ممنونم. لطف بزرگی را امشب از سوی شما در این برنامه نسبت به خودم دیدم و بابت این کنسرت انرژی و احساس خیلی خوبی دارم.»

در این بین «عالم قاسم اف» که چندی پیش در ایران با همراهی ارکستر بادی تهران به اجرای برنامه پرداخته بود و در روز انتهایی کنسرتش، بنا به برخی دلایل نامعلوم از حضور دخترش «فرقانه قاسم‌اف» روی صحنه تالار وحدت ممانعت‌هایی به عمل آمد، درباره کنسرت مشترکش با ستاره ایرانی الاصل موسیقی جهان «سامی یوسف» توضیح داد: «برنامه ریزی‌های زیادی برای این برنامه صورت داده بودیم و همین باعث شد استقبال قابل توجهی نیز از آن صورت پذیرید. خوشبختانه برنامه بدون هیچ مشکلی برگزار شد و از این بابت خوشحالم.»

این هنرمند درباره احتمال اجرای مجدد برنامه‌اش در ایران با توجه به مشکلاتی که در کنسرتش با ارکستر بادی تهران رخ داده بود نیز گفت: «هیچ ناراحتی‌ای از ایران در ذهن من نمانده است.‌‌ همان طور که در شب آخر روی صحنه هم گفتم، من به قوانین ایران احترام می‌گذارم. درباره اجرای برنامه در ایران هم باید بگویم که ابتدا باید پیشنهاد‌ها مورد بررسی قرار بگیرد و سپس تصمیم گیری صورت پذیرد.»

بر اساس این گزارش «عالم قاسم اف» چندی پیش پیشنهادهایی را برای اجرای مجدد در ایران از سوی برخی چهره‌های داخلی موسیقی ایرانی دریافت کرده که در حال مذاکرات نهایی برای اجرایی شدن این برنامه است.

همچنین دعای تحویل سال نو شمسی در سیمای آذری شبکه جهانی سحر برای نخستین بار با صدای خواننده مطرح جمهوری آذربایجان روی آنتن می‌رود.

برگرفته از سایت موسیقی ما

تهران ۱۲۳

نظرات بسته شده است.