Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/artsportal/domains/artsportal.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 439
یوگا به درمان تکرر ادرار کمک می کند - پرتال فرهنگ و هنر

یوگا به درمان تکرر ادرار کمک می کند

به گزارش ایران اسلامی،   یافته ها مربوط به بررسی تعدادی شرکت کننده در کلاس های یوگا بوده که مخصوصاً برای کمک به زنان مسن مبتلا به تکرر ادرار انجام می شده است. میانگین این زنان ۶۶ سال بوده و هیچ یک قبلا در کلاس های یوگا شرکت نداشته بودند.

 

دکتر «آلسیون هانگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: «این زنان در قالب یک برنامه سه ماهه هفته ای دو بار همراه با ۶ تا ۱۰ زن در کلاس های یوگا شرکت می کردند.»به گفته وی، «در پایان مطالعه، زنان حاضر در کلاس یوگا گزارش دادند که ۷۵ درصد از میزان تکرر ادرارشان کاهش یافته است.»

 

کلاس یوگا شامل ۱۵ حالت یوگا و تکنیک های خاصی بود که بر کنترل نفس کشیدن و وضعیت بدن تاکید داشت. هدف این حرکات، آگاهی زنان از ساختار کف لگن بود.گروه دیگر از زنان در کلاس های ورزش با تاکید بر انجام حرکات کششی و استقامتی شرکت کردند که هیچ تمرکزی بر منطقه لگن در این ورزش ها وجود نداشت.

 

در پایان مشخص شد زنان حاضر در کلاس های ورزشی کششی تا ۵۰ درصد کاهش در میزان تکرر ادرارشان را گزارش کرده بودند اما زنان کلاس یوگا تا حدود ۷۵ درصد مشکل تکرر ادرارشان برطرف شده بود.به گفته هانگ، یوگا می تواند به زنان در تقویت ناحیه کف لگن شان کمک کند و تقویت این ناحیه از بدن موجب کاهش تکرر ادرار می شود.

 

همچنین به گفته هانگ، تکنیک های یوگا همراه با نفس کشیدن عمیق و آرامش فکری می تواند به بهبود اضطراب زنان و ایجاد تعادل در سیستم عصبی کمک می کند، این فاکتورها در فعالیت بیش از اندازه مثانه و نیاز فوری به تخلیه ادرار نقش دارند.

 

منبع : مهر


http://www.iranieslamikhabar.ir/?p=34289

ارسال یک پاسخ