یک هکر برای منتشر نکردن فصل جدید سریال محبوب شبکه «نتفلیکس» باج خواست

http://naghdefarsi.comhttp://www.artsportal.ir/wp-content/plugins/feedp/cache/a8ed7_Orange-is-the-New-Black-02-.jpg

فردی ادعا می کند که فصل جدید سریال بسیار محبوب بزرگترین سرویس استریمینگ جهان را دزدیده و حالا مقدار نامشخصی پول می‌خواهد تا جلوی انتشار پیش از موعد آن ها گرفته شود.

به گزارش گاردین، هکری که ادعا کرده توانسته تمام اپیزودهای فصل جدید سریال محبوب سرویس استریمینگ نت فلیکس یعنی «نارنجی سیاه جدید است» را بدزدد، حالا خواستار این شده که نت فلیکس مبلغی نامشخص به عنوان باج به او پرداخت کند تا او تمام اپیزودهای جدید را زودتر از موعد به صورت آنلاین منتشر نکند.

این هکر که تحت نام «اورلرد تیره» فعالیت می کند، تا حالا نخستین اپیزود را روی یکی از سرویس های به اشتراک گذاری غیرقانونی فایل، آپلود کرده است. اسوشییتدپرس نتوانست به صورت قانونی صحت فایل آپلودشده را تایید کند. اپیزودهای جدید این سریال قرار است روز نهم ماه ژوئن به صورت رسمی منتشر بشوند.

نت فلیکس گفت یک شرکت تهیه کوچک که با چند استودیوی بزرگ تلویزیونی کار می کند، دچار یک اختلال شده است. گفته شده کمپانی لوس گاتوس واقع در کالیفرنیا در یک «وضعیت فعال» به سر می برد که اف بی آی و دیگر سازمان های رسمی مسئول بررسی آن هستند.

نسخه های غیرقانونی از این سریال می توانند روی رشد تعداد مشترکان نت فلیکس و در نتیجه روی بهای سهام آن تاثیر بگذارند.

در یادداشتی که برای دریافت باج فرستاده شده، این هکر ادعا کرده که با نفوذ کردن به همان یک کمپانی، موفق شده سریال های دیگری از استودیوهای دیگر را هم بدزدد. این هکر قول داده که اگر باج های مورد نظر او پرداخت نشوند، تمام آن سریال‌ها را هم منتشر خواهد کرد.

در حال حاضر چند ماه است که شایعه‌هایی در مورد نشتی شدید فیلم های هالیوودی و اپیزودهای تلویزیونی در فضای آنلاین می چرخند. وقتی اسکرین شات‌هایی از تصاویر مختلف و یک کپی از قراردادی منتشر شد که گفته شده به منظور پاک شدن محتوای به سرقت رفته در ازای هزاران دلار در قالب واحد پول الکترونیک به امضا رسیده بود، این شایعه ها قوت گرفت.

وقتی اسوشییتدپرس در ماه فوریه با اورلرد تیره تماس برقرار گرفت، این هکر گفت ویدیوی به سرقت رفته در نهایت منتشر نخواهد شد، و این ادعای سخت قابل باور را هم کرد که «هیچ کس در حقیقت به فیلم ها و اپیزودهای سریال های تلویزیونی منتشرنشده اهمیتی نمی دهد.» در حال حاضر مشخص نیست که چه چیزی باعث شده او دوباره خواستار باج بشود.

«نارنجی سیاه جدید است» در ژانر کمدی-درام توسط جنجی کوهان ساخته و در تلویزیون لاینزگیت تهیه شده است. این سریال از زندگی‌نامه پایپر چپمن برگرفته شده است. پخش فصل اول این سریال در تاریخ ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۳ انجام شد. فصل دوم آن هم در سال ۲۰۱۴ به پایان رسید و فصل سوم آن در ژوان ۲۰۱۵ پخش شد.

نت فلیکس روی «نارنجی سیاه جدید است» حساب بازکرده تا بتواند بین ماه‌های آوریل تا ژوئن، چیزی حدود ۳٫۲ میلیون نفر به تعداد مشترکانش اضافه کند. این مقدار به مراتب بالاتر از میزان متوسط مشترکان اضافه شده این کمپانی طی همان بازه در پنج سال گذشته است که چیزی معادل ۱٫۸ میلیون نفر بوده است.

هر وقت که اضافه شدن به تعداد مشترکان ماهانه نت فلیکس پایین تر از پیش بینی های مدیران آن است، سهام این کمپانی سقوط کرده است.


منبع: روزنامه بانی‌فیلم

ارسال یک پاسخ