نکاتی مهم در مدیریت رستوران

برای مدیریت رستوران برنامه داشته باشید.

نظم و برنامه داشتن یکی از مهم ترین اصولی هست که هر کسب و کار موفقی به آن پایبند است،هدف گذاری مشخص و دارای چهاچوب باعث میشود که برنامه ریزی برای آینده آسان شود. صنعت رستوران داری صنعتی پویا و سریع است.این صنعت نیازمند آگاهی و تصمیم گیری در لحظه در مقابل چالش ها است. آشنایی با جریان ها و ترند ها و داشتن برنامه ای معین و آینده نگر باعث هموار شدن مسیرهای سخت وآسان شدن تصمیم گیری های دشوار می شود.

 

به کارکنانتان اعتماد کنید 

وقتی که شما به کارکنانتان اعتماد دارید آن ها حس ارزشمندی میکنند و این حس رضایت از خود در رفتار ها در محیط و زمینه های کاری نیز نمایان میشود و باعث افزایش بازدهی و بهره وری میشود داشتن جوی صمیمانه در محیط کار و جلب اعتماد کارکنان موجب افزایش حس مسئولیت پذیری نیز می شود.

 

در مشتری حس خوب ایجاد کنید 

بهترین رستوران ها پیشگام ایجاد ارتباطی قوی و طولانی مدت با مشتری هستند همچنین برخورد مناسب با مشتری تاثیر زیادی بر ایجاد یک حس خوب در دیدار های اولیه را ایفا می کند،این برخورد حتما کلامی نیست ارتباطی که مشتری با محیط و فضای مجموعه شما میگیرد نیز بسیار مهم است مثلا داشتن موسـیقی ملایم در پس زمینه به ایجاد شدن این حس خوب کمک میکند.

 

تبلیـغات را دست کم نگیرید

یکی از مهم ترین وظایف در زمینه مدیریت رستوران، مدیریت تبلیـغات رستوران است. تبلیغات رستوران دامنه گسترده ای از رسانه ها را شامل می شود. از آگهی های درج شده در روزنامه ها گرفته تا تبلیـغات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی. شبکه های اجتماعی بهترین و ارزان ترین ابزار تبـلیغات رستوران است. داشتن استراتژی برای حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی، به خصوص اینستاگرام، برای رستوران ها، کافی شاپ ها، فست فود ها و کسب و کارهای مشابه اهمیت فوق العاده ای دارد.

ارسال یک پاسخ